Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

verslo duomenys Archives - Sprendimai verslui

Patarimai, kaip saugiai pirkti dovanas internete

2017-12-22 |

Nors didžiausios metų šventės jau čia pat, prekybos centrų apgultis byloja, kad ieškančių dovanų – tikrai ne vienas. Ir nors sumanesni perka dovanas internetu, čia didesnė tikimybė susidurti su kibernetiniais sukčiais. ESET Lietuva pataria, kaip nepamesti galvos perkant kalėdines dovanas … Skaityti daugiau

Saugumo sprendimai ar integruotos saugumo funkcijos: ką pasirinkti?

2012-12-06 |

Norėdami pasiūlyti kažką naujo ir išskirtinio, informacinių technologijų gamintojai ne tik plėtoja gaminių funkcijas, bet ir nesibodi įžengti į kitas sritis. Akivaizdus to pavyzdys – mobilusis telefonas, turintis  fotoaparato, muzikinio grotuvo, užrašų knygelės bei daugelio kitų įrenginių funkcijas. Vadovaudamiesi šiuo principu operacinių sistemų kūrėjai integruoja saugumo funkcijas, skirtas išvengti virtualių grėsmių. Toks žingsnis skatina  progresą, tačiau neišvengiama ir diskusijos, ar tokiu atveju būtini specialiai duomenų apsaugai skirti saugumo sprendimai? Saugumo ekspertų teigimu, reikia rinktis ne vieną iš šių galimybių, o abi.

„Kiekviena verslo įmonė, kad ir kokią sritį atstovautų, turi bendrą bruožą – visos jos priima racionalius sprendimus. Sprendimą rinktis vieną ar kitą saugumo sprendimų lemia jo nauda, t.y. galimybė užtikrinti visapusį saugumą. Natūralu, jog kyla klausimas, kam reikalinga antivirusinė programa, jei operacinė sistema jau turi saugumo funkcijas. Tačiau analogiškai galima lyginti fotoaparatą ir telefoną su fotoaparato funkcija. Pastaroji labai patogi ir naudinga paprastiems vartotojams jų laisvalaikiu, tačiau ar kur nors matėte, kad fotografas profesionalas kaip darbo įrankiu naudotųsi mobiliuoju telefonu“, – retoriškai klausia Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Skaityti daugiau