Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

duomenų vagystė Archives - Sprendimai verslui

Kas atsitinka su nutekėjusiais duomenimis?

2021-08-13 |

Pranešimus apie informacijos nutekinimą socialiniame tinkle „Facebook“ neseniai skaitė visas pasaulis. Spėjama, kad kibernetiniai sukčiai paviešino daugiau nei pusė milijono vartotojų duomenis. Tokio masto informacijos paviešinimas nemalonus tiek pačiam vartotojui, tiek „Facebook“ įmonei.

Dalis asmeninės informacijos, publikuojamos internete, nesikeičia ir … Skaityti daugiau

CityBee incidentas: išmoktos pamokos ir iššūkiai ateityje

2021-02-19 |

Per pastarąją savaitę Lietuvos internetinę erdvę sudrebino net du duomenų nutekėjimo skandalai, visos visuomenės dėmesį atkreipę į duomenų apsaugos klausimą. Vilniaus „Legal Hackers“ surengtoje diskusijoje apie kibernetinį saugumą ir priemones jį stiprinti, specialistai dalinosi įžvalgomis, kuo turėtų pasirūpinti įmonės, o … Skaityti daugiau

Lenkijos bankus atakuoja kenksminga programa

2017-02-17 |

ESET saugumo ekspertai praneša, kad Lenkijos bankus atakuoja kenksminga programa, kuri vagia informaciją ir taikosi tik į finansines bei kitas aukšto lygio institucijas. Panašios atakos jau užfiksuotos Meksikoje ir Urugvajuje.

Programišiai kenkėjui panaudojo keletą komercinių „pakuotojų“ ir klaidinančius metodus, šifravimą … Skaityti daugiau

Atakų prieš verslo kompanijas skaičius auga ne procentais, o kartais

2013-11-11 |

Eilę metų fiksuodami augantį kibernetinių atakų skaičių, saugumo ekspertai pastebi paradoksalią situaciją. Verslo įmonės geriau suvokia apie galimas grėsmes – nustato prieš jas vykdytas atakas, skaičiuoja patirtus nuostolius. Tai padeda atskleisti realius kibernetinių atakų mastus, kurie šiais metais augo ne procentais, o kartais. Kita vertus, apklausos parodo, kad suvokdamos galimą grėsmę, dar trečdalis kompanijų nesiima IT saugumui užtikrinti būtinų veiksmų.

„Šis skaičius atspindi, kad vis dar vyrauja mąstymas, jog tai nutinka kitiems, bet tik ne man. Svarbu suvokti, kad dvigubai ar dar daugiau augantis kibernetinių atakų mastas kaskart aprėpia ir didesnį įmonių ratą. Aukos pasirenkamos ne pagal valstybines sienas, bet pagal IT saugumo spragas“,  – sako T. Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Atakos prieš didžiąsias korporacijas išaugo dvigubai

Pasaulinės verslo rizikos konsultavimo kompanijos „Kroll“ duomenimis, šiais metais nuo kibernetinių grėsmių nukentėjo 35 proc. visų didžiųjų pasaulio kompanijų. Pernai šis skaičius buvo 18 proc. Nors atakų skaičius išaugo dvigubai, tik 68 proc. kompanijų sako investuojančios į IT ūkio saugumą, trečdalis – nesiima apsaugai užtikrinti būtinų veiksmų.

T. Parnarausko teigimu, įdomu tai, kad potencialią grėsmę suvokiančiųjų yra kur kas daugiau. Apie tai, kad yra pažeidžiami nuo kibernetinių atakų pasisako 75 proc. įmonių.

Skaityti daugiau

Kokie žmonės dažniau tampa duomenų vagystės aukomis

2013-08-01 |

Ekstravertai linkę prieštarauti. Drovūs žmonės dažniau klaidingai interpretuoja veido išraiškas. Perfekcionistai mėgsta gyventi pagal susikurtas taisykles. Kiekviena mūsų charakterio savybė lemia polinkį į vienokį ar kitokį elgesį. Tuo remdamasi, Kyung Wha Hong iš Šiaurės Karolinos universiteto JAV nusprendė išsiaiškinti, kokie … Skaityti daugiau

Pašokime, Tango

2013-07-30 |

Įkaitęs kraujas. Žibančios akys. Greitai plakanti širdis, o ugningos emocijos tuoj tuoj prasiverš į į išorę.

Garsusis tango? Galima ir taip pavadinti – spėjame, kad dauguma pranešimų aplikacijos Tango vartotojų išgyveno tokius ar panašius pojūčius, sužinoję, jog piratai nutekino milijonų … Skaityti daugiau

Tai ne žaidimai arba 6 paprasti žingsneliai apsaugai nuo vagysčių

2013-06-18 |

 O taip, šį rytą jūs tapote tikra biuro žvaigžde. Jūsų naujasis nešiojamas kompiuteris, pritraukęs visuotinį dėmesį, buvo leidžiamas per rankas, apžiūrinėjamas, čiupinėjamas ir (vieno keistoko bendradarbio) netgi uostomas (ko įprastinėmis aplinkybėmis jūs tikrai nebūtumėte leidęs!). Na, o jūs pats, užsiminus … Skaityti daugiau

Nustatytas kirminas „ACAD/Medre.A“, įtariamas industriniu šnipinėjimu

2012-06-22 |

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET nustatė kirminą „ACAD/Medre.A“, kuris taikosi į „AutoCAD“ programine įranga sukurtus brėžinius. Šis kenkėjas pasisavina failus ir automatiškai siunčia juos į Kinijoje registruotas el.pašto paskyras.

Skaityti daugiau