Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

botnet | Sprendimai verslui

Torentai vilioja ne tik interneto piratus, bet ir kibernetinius nusikaltėlius

2019-07-10 |

Nors galimybių mėgautis legaliu turiniu daugėja, internetinis piratavimas nesitraukia: remiantis 2018 m. Tarptautinės fonogramų gamintojų organizacijos (IFPI) pranešimu, kas trečias muzikos mėgėjas naudojasi nelegaliais šaltiniais. Tarp dažniausių autorinių teisių pažeidimų – muzikos kopijavimas (32 proc.) ir torentų naudojimas (23 proc.). … Skaityti daugiau

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

2017-12-05 |

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, Interpolu, Europolu ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gamarue“, dar žinomą kaip „Andromeda“ ir „Wauchos“.

Koordinuoti veiksmai … Skaityti daugiau

Naujas „Android“ kenkėjas atakavo beveik 50 šalių

2017-03-01 |

ESET tyrėjai programėlių parduotuvėje „Google Play“ atrado „Android“ bankininkystės kenkėją, kuris užkrėstus įrenginius sutelkia į „botnet“ tinklą. Išsamus trojano tyrimas atskleidė, kad kenkėjas ir jo kontrolės serveris buvo sukurti naudojant viešai prieinamą programos pirminį kodą (angl. source code).

Pasak kibernetinio … Skaityti daugiau

Uždarytas kibernetinių nusikaltėlių tinklas „Avalanche“

2016-12-05 |

ESET saugumo specialistai praneša, kad koordinuotomis įvairių teisėsaugos institucijų pastangomis buvo sustabdyta kenkėjiško tinklo „Avalanche“ veikla. Šis tinklas kelerius metus leido įvairių „botnet“ atakų operatoriams slapstytis ir išvengti kenksmingų domenų įtraukimo į juoduosius sąrašus.

Tokio tipo tinklai, kaip „Avalanche“, yra … Skaityti daugiau

Kibernetiniai sukčiai jau taikosi į Rio olimpiadą

2016-07-28 |

Kol sportininkai intensyviai ruošiasi 2016 m. vasaros olimpinėms žaidynėms Rio de Žaneire, nesnaudžia ir kibernetiniai nusikaltėliai. Antivirusinių programų „eScan“ kūrėjai pastebi, kad kartu su olimpiniu šurmuliu pasipils nauji virusai bei atakos, nukreiptos į olimpiada besidominčius vartotojus.

Pasak saugumo ekspertų, tarp … Skaityti daugiau

ESET ekspertas: išsamiai apie „botnet“ tinklus

2014-12-08 |

botnetKenkėjiška programinė įranga kuriama jau daugiau kaip 40 metų. Vis dėlto jos panaudojimas kompiuterių sujungimui tarpusavyje yra tik XXI amžiui būdingas reiškinys. Tai ir yra vadinamieji „botnet“ – kibernetinių nusikaltėlių sukurti nelegalūs kompiuterių tinklai. Būtent jų dėka įvykdyti vieni iš daugiausiai nuostolių atnešusių kibernetinių nusikaltimų per pastaruosius dešimt metų. Aptikimui, gynybai ir, jei tik įmanoma, tokių tinklų sunaikinimui iki šiol dedamos didžiulės pastangos. Skaityti daugiau

Helovyno proga – labiausiai gąsdinantys kompiuteriniai „zombių“ tinklai

2014-10-31 |

zombie_botnet2Helovyno išvakarėse ESET ekspertai jau įspėjo apie suaktyvėjusias kibernetinių sukčių atakas internete. Pasinaudodami padidėjusiu vartotojų aktyvumu, sukčiai bando „prastumti“ įvairias apgaules bei virusus.  Įrenginiui užsikrėtus kai kuriais iš jų, jūsų kompiuteris gali tapti nebevaldomas – kaip zombis. Štai kodėl ESET saugumo specialistė Lysa Myers siūlo susipažinti su kompiuteriniais „zombiais“ ir pasauliniais jų tinklais.

Skaityti daugiau

Paslaptingas „kirminas“ nusitaikė į belaidžio ryšio maršrutizatorius

2014-02-19 |

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET perspėja apie kenkėjišką programą „The Moon“, plintančią per kompanijos „Linksys“ belaidžio interneto maršrutizatorius. Saugumo ekspertai baiminasi, kad greitai plintantis „kirminas“ skirtas kurti „botnet“ tinklą, kurio tikslas informacijos šnipinėjimas ir vagystės.

„Kirminas“ labai paslaptingas ir sunkiai aptinkamas. Kol kas nėra aiškūs jo tikslai, nes kenkėjas tik platina save kurdamas pažeistų maršrutizatorių tinklą. Kita vertus, toks veikimo būdas panašus į „botnet“ tinklo kūrimą, tik šiuo atveju kontroliuojami ne kompiuteriai, o belaidžio interneto paskirstymo taškai“, – sakė Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Kenkėjiška programa „The Moon“ įdiegiama kibernetiniams nusikaltėliams siunčiant atsitiktines, tariamo administratoriaus komandas. „Kirminas“ akimirksniu įdiegia save maršrutizatoriuje ir tokiu pat būdu plinta toliau. Spėjama, kad „kirminas“ jau išplito tarp „Linksys“ maršrutizatorių modelių – E4200, E3200, E3000, E2500, E2100L, E2000, E1550, E1500, E1200, E1000 ir E900.

Skaityti daugiau

»crosslinked«