Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

„Windows 10“: pildomi pažadai užtikrinti didesnę apsaugą - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2016-07-12

ESET saugumo ekspertai beveik metus tyrinėjo ir analizavo operacinę sistemą „Windows 10“ iš saugumo ir privatumo perspektyvos. Panašu, kad „Microsoft“ pažadai užtikrinti didesnę apsaugą savo klientams buvo išpildyti.

Netrukus „Windows 10“ minės vienerių metų sukaktį, pasak „Microsoft“, ši operacinė sistema jau naudojama virš 350 milijonų įrenginių. ESET saugumo ekspertų nuomone, „Windows 10“ atnešė ženklių pokyčių pačiai „Microsoft“ – kompanija įgyvendino strategiją „Windows“ kaip paslauga (Windows as a Service, WaaS), kurios pirmtakė buvo „Windows 8“.

Šios strategijos esmė, kad „Microsoft“ gali atnaujinti savo operacinę sistemą papildomomis funkcijomis ir savybėmis visą jos gyvavimo laiką, vietoj ankstesnėms versijoms būdingų techninės priežiūros išleidimų ar naujai išleidžiamų versijų. Pasak kompanijos, „Windows 10“ sulauks 2-3 rimtų atnaujinimų leidimų per metus.

Kad operacinė sistema nuolat tobulinama, pastebėjo ir ESET atlikto tyrimo autorius, kenkėjiškų programų tyrėjas Aryeh Goretsky, kuriam teko perrašyti 18 savo ataskaitos puslapių iš 35 – ankstesni pastebėjimai dėl saugumo užtikrinimo tiesiog neteko prasmės „Microsoft“ atlikus pakeitimus operacinėje sistemoje „Windows 10“.

Kaip pastebi ESET tyrėjas, viena iš įdomesnių naujovių, kurių imasi „Microsoft“, yra operacinės sistemos saugumo atnaujinimų diegimas be vartotojų įsikišimo. Kai kurių „Windows 10“ versijų naudotojai turės galimybę kuriam laikui atidėti su saugumu nesusijusius atnaujinimus, tačiau negalės jų visai atsisakyti.

„Ilgą laiką „Windows“ naudotojai tapdavo ir tebėra pažeidžiami kibernetinių grėsmių, jei laiku neatnaujindavo operacinės sistemos. Ir, nors pažengusiems vartotojams tokia „Microsoft“ saugumo strategija gali kelti pyktį, saugumo ekspertai šią naujovę vertina palankiai – namų vartotojai bus labiau apsaugoti“, – teigia ESET saugumo sprendimus platinančios įmonės „Baltimax“ atstovas Deividas Švėgžda.

Kartu su saugumu stiprinamas ir privatumo užtikrinimas. Kaip pastebi ataskaitos autorius, „Microsoft“ stengiasi, kad jų klientų patirtis būtų kuo geresnė. Ar „Windows 10“ yra saugesnė nei jos pirmtakės? Taip. Ar ji geresnė? Tai priklausys būtent nuo vartotojų pozityvių patirčių.

Daugiau ESET saugumo tyrėjų įžvalgų rasite specialiame dokumente „Microsoft Windows 10 Security and Privacy: An ESET White Paper“.

Rašyti komentarą