Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

„WannaCry“ labiausiai smogė Rusijai, Ukrainai ir Taivanui - Sprendimai verslui

„WannaCry“ labiausiai smogė Rusijai, Ukrainai ir Taivanui
Greta
  • Paskelbta 2017-05-16

Koks iš tikrųjų yra „WannaCry“ atakos mastas? ESET saugumo ekspertai dalinasi savo sukaupta statistika, iš kurios galima spręsti, kurios šalys buvo labiausiai atakuojamos.

Nuo praėjusio penktadienio virš 14 tūkstančių ESET klientų visame pasaulyje pranešė apie 66 tūkstančius atakos atvejų. Kadangi ESET antivirusinės programos blokuoja visas kenkėjo „WannaCry“ atmainas, buvo fiksuojami viruso blokavimai, neleidę kenkėjui užkrėsti apsaugotų kompiuterių.

Apie 10 tūkst. „WannaCry“ ataką patyrusių vartotojų buvo apsaugoti naudojant ESET failų/atminties nuskaitymo technologiją, likusieji 4 tūkst. – tinklo atakų apsaugos modulį.

Sprendžiant iš užfiksuotų nustatymų, daugiausiai atakų patyrė vartotojai Rusijoje – ten nustatyta virš 30 tūkstančių bandymų užkrėsti kompiuterius. Likusios šalys tokių atakų sulaukė gerokai mažiau: Ukrainoje – apie 8 tūkst., Taivane – virš 7 tūkst. ESET statistikos duomenimis, Lietuvoje buvo užfiksuoti 36 atakos bandymai, Latvijoje – 194.

Nors kenkėjas plinta savarankiškai, pagal IP geolokaciją buvo nustatyta, kurios šalys tapo didžiausiomis „WannaCry“ atakos „platintojomis“. Gegužės 13-15 d. surinktais duomenimis, tai – Rusija, JAV, Ukraina, Taivanas ir Kinija.

Rašyti komentarą