Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Vėl Skype virusas | Sprendimai verslui

Sigita
  • Paskelbta 2009-11-17
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Jau keletą dienų žiniasklaidoje sklinda informacija apie pokalbių internetu programos Skype tinklu vėl plintantį naują virusą. Šis trojos arklio tipo virusas nesnaudžia ir plinta kaip persiunčiama nuoroda pavadinimais: coolpro.exe, coolpro.src, coolpro.bat ir pan. Žmogus paspaudęs ant tokios nuorodos patenka į kenkėjišką svetainę, kurioje yra jau patalpintas virusas. Jo plitimo būdas yra standartinis. Pasinaudodamas adresatais esančiais kontaktuose jis nesunkiai išplatina žinute apie save visiems tavo draugams ir pažįstamiems. Panašiu principu veikė ir 2007 m. plitęs virusas pasivadinęs “Sandros” vardu (IM-Worm.Win32.Pykse.a) Kaip matyti iš spartaus šio viruso plitimo, žmonės vis dar nėra pakankamai budrūs ir nebijo atidarinėti neaiškias nuorodas. Prieš paspaudžiant siūlyčiau pasidomėti ar siuntėjas tikrai tau kažką siunčia ir įsitikinus, kad tai tikrai saugu atidarinėti. Toks neapdairumas gali baigtis asmeninių duomenų netekimu, sugadinimu ar pan. nemalonūs atvejai ir kartais net labai žalingi.

Apie tai kokios mums žinomos ir nelabai žinomos antivirusinės programos jau atpažįsta šį virusą galite rasti paspaudę ant šios nuorodos:
http://www.esaugumas.lt/index.php?-18734209

Patikrinti ar kompiuteris nėra užkrėstas virusu galite pasinaudojant betkurios antivirusinės kuri tik turi  skanerį arba  Eset siūlomu nemokamu online skaneriu:

http://www.eset.lt/gresmiu-centras/scanner

Rašyti komentarą