Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Stebuklingo IT sprendimo nėra arba 50 saugumo atspalvių - Sprendimai verslui

Stebuklingo IT sprendimo nėra arba 50 saugumo atspalvių
Greta
  • Paskelbta 2015-05-05

Koks yra tas vienintelis, tikrasis, svarbiausias saugumo sprendimas? Kaip juo naudojantis apsisaugoti nuo visų kibernetinių grėsmių? David Harley, daugiau kaip du dešimtmečius IT saugumo srityje dirbantis ESET ekspertas, atsako: tokio sprendimo nėra. IT saugumas – daugialypis, sudėtingas ir neatsiejamas nuo kiekvieno vartotojo elgesio.

Neįmanoma viso pasaulio žmonių išmokyti apie kibernetines grėsmes, ypač šiuolaikinėms technologijoms besivystant taip greitai. Nors dauguma mūsų, gavę tinkamą patarimą ar vertingos informacijos apie grėsmes, esame linkę kažką pakeisti, tačiau, kaip pastebi D. Harley, mes vis dar tikimės stebuklingo IT sprendimo. Tai toks mygtukas, kurį paspaudus, atsitveriama nuo visų įmanomų kibernetinių grėsmių. Nenuostabu, kad, kai mūsų turima saugumo sistema suklysta, jaučiamės nusivylę.

Prie tokio „stebuklingo sprendimo“ įvaizdžio formavimosi gerokai prisideda ir įmonių vykdomos rinkodaros programos. Tikriausiai ir jums yra tekę girdėti: „Nepirkite to produkto, pirkite mūsų produktą!”. Taigi mes įprantame matyti sprendimus, tariamai apimančius visas įmanomas saugumo funkcijas ir pakeičiančius „atgyvenusius“ įrankius. Vis dėlto, pabrėžia D. Harley, labiausiai atgyvenusi yra idėja, jog saugumą gali užtikrinti vienas vienintelis sprendimas.

Organizacijos ir individai, kurie protingai ir atsakingai žiūri į savo IT saugumą, jį sukuria sluoksniais – integruodami vienus sprendimus su kitais. Nors kai kuriems nemokamos antivirusinės programos gali atrodyti paprasta ir saugi išeitis, neverta apsimesti, jog jos užtikrina pilnavertį saugumą. Žinoma, jeigu jūs tikrai negalite išleisti pinigų programai, nemokama jos versija bet kokiu atveju geriau, nei nieko. Vis dėlto saugumas yra daug daugiau, nei tik pagrindinių funkcijų išpildymas.

Laimei, jau tik labai maža dalis žmonių tiki, jog kibernetinės grėsmės apima vien virusus. Tai – ir netikros nuorodos, informacijos vagystės, šnipinėjimas ir kt. Taigi norint užtikrinti visapusišką apsaugą, neužtenka įsidiegti tik antivirusinę programą. D. Harley pataria naudoti nuo brukalų apsaugančius pašto dėžutės papildinius, dviejų žingsnių autentifikaciją prisijungimams internete, apsaugos nuo sukčiavimo funkciją ir panašius sprendimus.

Nereikėtų pamiršti ir fakto, jog jūs, kaip vartotojas, esate neatsiejama saugumo grandis. Net ir pažangiausia pasaulyje programinė įranga negali jūsų apsaugoti nuo… jūsų pačių klaidų. Jeigu programa jus įspėja nespausti įtartinos nuorodos, o jūs vis tiek tai darote – reikėtų kaltinti save, o ne programą. Taip pat būkite įtarus įvairių „netikėtų“ pasiūlymų atžvilgiu. Jeigu reklama skamba per gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai ji ir nėra tiesa.

Visą tekstą galite rasti čia.

Rašyti komentarą