Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Specialistai pateikia 5 patarimus įmonėms, dirbančioms nuotoliniu būdu - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2020-04-02

Pasaulyje paskelbus pandemiją dėl COVID-10 viruso, vis daugiau įmonių renkasi savo darbus atlikti nuotoliniu būdu. Būtent dabar yra geriausias metas parengti savo įmonės nuotolinio darbo taisykles, pasirinkti naudojamą programinę įrangą bei planuoti tolimesnius darbus. ISL Online specialistai pateikia penkis patarimus, padėsiančius parengti struktūrizuotą platformą, kuri leis jums ir jūsų komandai neprarasti ryšio ir sklandžiai bendrauti dirbant iš namų. 

UAB Baltimax IT inžinerius Viktoras Irtmonas atkreipia dėmesį, kad nuotolinis darbas reikalauja didesnio dėmesio įmonės kibernetiniam saugumui: 

„Neturint saugios nuotolinės prieigos iškyla grėsmė, kad jūsų prisijungimus gali pasisavinti nusikaltėliai. Tokiu būdu nusikaltėliams atsiranda galimybė pakenkti įmonei, jos darbuotojams bei turimiems resursams. Piktavaliai nuolat bando įsilaužti į įmonių įrenginius ir vidines sistemas. Turbūt didžiausia grėsmė šiomis dienomis yra išpirkos reikalaujantys „ransomware“ tipo virusai, kurie per neapsaugotus kanalus gali patekti į įmonės tinklą ir pradėti failų ar darbo vietų šifravimą.“ – apie grėsmes įspėja V. Irtmonas.

UAB Baltimax IT inžinerius Viktoras Irtmonas

Specialistas pataria rinktis produktus, kurie suteikia galimybę teikti nuotolinę pagalbą nutolusiems kompiuteriams, saugiai pasiekti savo darbo vietą ir dirbti nuotoliniu būdu: 

„Rekomenduoju rinktis ISL Online, kadangi su šia programine įranga nereikia redaguoti savo VPN (lt. virtualus privatus ryšys), kad galėtumėte naudotis savo RDP (lt. nuotolinis darbalaukio protokolas) prieiga. Ši programinė įranga leidžia Jums paprastai naviguoti Microsoft nuotolinio darbalaukio protokolo arba apsaugos skydo (SSH) sesiją per apsaugotą „tunelį“ ir susijungti su nelankomais kompiuteriais, kurie veikia nuotoliniu būdu, nenaudojant VPN arba keičiant savo ugniasienės parametrus. Vyšnia ant torto – visa tai galima atlikti per kelias minutes.“ – komentuoja V. Irtmonas.

ISL Online IT saugumo specialistai pateikia 5 patarimus įmonėms, kurios šiuo metu dirba nuotoliniu būdu:

1.Tiksliai apibrėžti taisykles bei nuorodas

Nustatykite taisykles ir procesus, kuriuos privaloma vykdyti dirbant iš namų. Šias taisyklės pristatykite savo kolegoms, jog niekam nekiltų papildomų klausimų. Nurodykite priežastis, kodėl norite, jog darbuotojai dirbtų iš namų. Apsibrėžkite konkrečias darbo valandas, nuspręskite, kaip darbuotojai ruoš ataskaitas apie dienos darbus bei numatykite privalomus grupinius skambučius skubiems atvejams.

2. Aprūpinti įranga bei internetu

Aprūpinkite savo komandos narius visa būtina kompiuterine įranga darbui namuose – esant poreikiui suteikite kompiuterius, ausines, tinkamą interneto prieigą. Jeigu nuotoliniu būdu planuojate dirbti tik COVI-19 metu, neskubėkite įsigyti geriausios ir neretai brangios įrangos. Kompiuteris bus reikalingas prisijungti tik prie įmonės naudojamų programų, nuotoliniu būdu. Rekomenduojama vengti dirbti vien tik su nešiojamu kompiuteriu be papildomos įrangos, tokios kaip monitorius, klaviatūra ir pelytė.

3. Įdiegti nuotolinę prieigą kompiuteriuose

Įsidiekite nuotolinę prieigą prie įmonėje esančių kompiuterių. Tokiu būdu galėsite prisijungti prie informacijos jums reikalingu metu iš bet kurios nutolusios vietos. Pasirinkite patikimą ir saugų nuotolinės prieigos tiekėją, kuris papildomai jūsų neapmokestins už neprisijungusius kompiuterius. Rekomenduojame rinktis debesijos veikimu paremtą technologiją, kuri būtų suderinama su mobiliųjų įrenginių prieiga. Nuotoliniam darbui sukurta programinė įranga leidžia toliau produktyviai dirbti.

4. Skatinti darbo komandos bendradarbiavimą ir komunikaciją

Labai svarbu išlaikyti komandos ryšį, kolegas skatinti bendrauti tarpusavyje. Planuokite bent vieną kartą per savaitę su jais visais susisiekti viename pokalbyje. Aprūpinkite juos komunikacijos ir bendradarbiavimo įrankiais, jog visi kartu galėtų bendrai dirbti ties projektais. Nepamirškite ir „vienas ant vieno“ arba grupės susitikimų naujų idėjų svarstymui. ISL Online yra skirtas ne vien saugiam nuotoliniam prisijungimui. Su šiuo produktu kartu galite atlikti video skambučius, konferencijas ar netgi naudoti specialiai sukurtą susirašinėjimo platformą.

5. Raskite patogią vietą darbui namuose

Raskite Jums patogiausią vietą namuose arba bute, kurioje galite dirbti. Turite jaustis patogiai ir išlikti susikaupus, svarbu, jog niekas aplink neblaškytų, tad pasistenkite viską, kas Jums trukdo, tiesiog atidėti vėlesniam laikui. Tiesa pasakius, kai priprasite dirbti iš namų, darbas taps kur kas produktyvesnis… tik tam reikia laiko. Nuotoliniam darbui iš namų tęsiantis ilgesniam laikui, nepamirškite pasitarti su savo žmogiškųjų išteklių komanda ir pasvarstykite, kokie nauji reglamentai, taisyklės turėtų būti priimtos.

Tema: Nuotolinė pagalba su ISL Online: Nuo ko pradėti?

Webseminaro tema: Nuotolinė pagalba su ISL Online: Nuo ko pradėti?

Webseminare sužinosite:
• ISL Online vertes.
• Kokie galimi licencijų pasirinkimo būdai?
• ISL Online funkcionalumas ir galimybės.

Pranešėjas: Baltimax IT inžinierius Viktoras Irtmonas.

Rašyti komentarą