Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Sociokratinė vadyba „Baltimax“ įvertinta personalo valdymo profesionalų - Sprendimai verslui

Sociokratinė vadyba „Baltimax“ įvertinta personalo valdymo profesionalų
Greta
  • Paskelbta 2017-06-22

UAB „Baltimax“ sociokratinė vadyba buvo teigiamai įvertinta Personalo valdymo profesionalų asociacijos (PVPA) rengtame gerosios praktikos konkurse – tarp trijų finalininkų įmonė pelnė antrąją vietą.

Pradėjusi savo veiklą 2015 m. „Baltimax“ iškart įdiegė sociokratinę vadybą, kuri užtikrina darbuotojų lygiateisiškumą dalyvaujant įmonės valdyme. Įmonės darbuotojai susiburdami į organizacinius ratus priima sprendimus, kurie pristatomi kituose įmonės ratuose. Hierarchija tampa nebe laiptų, o plokščia darbuotojų grupių arba ratų sistema.

„Sociokratija iš esmės orientuojasi į tikslų įgyvendinimą ir skatina visus darbuotojus priimti atsakomybę už darbus, todėl kiekvienas darbuotojas įmonėje vykdo jam priskirtą vaidmenį. Aiškios atsakomybių ribos ir konkrečių rodiklių matavimas padeda darbuotojams labiau susitelkti ties savo užduočių vykdymu ir siekti bendrų įmonės tikslų“, – teigia „Baltimax“ vadovas Andrius Mickevičius.

Naujas vadybos modelis ženkliai prisidėjo ne tik prie geresnių darbuotojų veiklos rezultatų, bet ir geresnės atmosferos darbe. Susirinkimai tapo efektyvesni, nes laikantis nustatytos susitikimų tvarkos nebeliko varginančių diskusijų, tačiau kiekvienas būna išgirstas.

„Personalo valdymo gerosios praktikos“ konkurso tikslas – paskatinti įmones bei organizacijas taikyti modernius personalo valdymo metodus, kuriais kuriama vertė verslui ir motyvacija darbuotojams. Šiais 2017-ais metais vienas įsimintiniausių konkursui pateiktų projektų – UAB „Baltimax“ sociokratinė vadyba. Tai išskirtinis atvejis, kai įmonėje iš tiesų taikoma sociokratinė vadyba, o ne pavieniai jos elementai,“ – sako PVPA direktorė Aušra Bytautienė.

Sociokratija leidžia „Baltimax“ vykdyti efektyvią veiklą ir vystytis norima linkme nuo pat pirmos veiklos dienos. Šios valdymo formos teigiamą įtaką įrodo itin pozityvius rezultatus parodęs vasario mėnesį atliktas „Baltimax“ darbuotojų įgalinimo ir įsitraukimo tyrimas.

Apie „Personalo valdymo geriausios praktikos“ konkursą:
Jau septynerius metus vykstantis „Personalo valdymo geriausios praktikos“ konkursas kviečia įmones ir organizacijas pristatyti geriausius savo personalo valdymo projektus, kurie būtų reikšmingi ne tik įmonei, bet ir padėtų spręsti būdingas Lietuvos įmonėms personalo valdymo problemas. Pristatoma veikla turi būti novatoriška, paliečianti mažai nagrinėjamus personalo valdymo aspektus arba susijusi su konkrečios įmonės naujų ar unikalių personalo vadybos principų ir praktikų sukūrimu bei įgyvendinimu, inovacinių metodų ir principų taikymu. Visus projektus vertina kompetentinga komisija, sudaryta iš verslo vadovų ir personalo atstovų – vertinama ne tik paraiška, bet ir lankomasi pačiose įmonėse, kalbinami jų darbuotojai.

Rašyti komentarą