Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Skorpion: į virusus telefone reaguojantis įkrovėjas - Sprendimai verslui

Skorpion: į virusus telefone reaguojantis įkrovėjas
Greta
  • Paskelbta 2013-10-17

1853 metų liepos mėnesį oficialiai gavusi patentą, pirmoji signalizacija buvo skirta apsaugoti namus ar biurą nuo įsilaužėlių, besikėsinančių į šeimininko auksą, brangius paveikslus ar sidabrines žvakides. Nuo to laiko praėjo 160 metų, žvakidės prarado savo vertę, bet problema – saugumas – išliko aktuali. Tiesa, daugeliui reikšminga nuosavybė asocijuojasi jau ne vien tik kilnojamu ar nekilnojamu turtu. Kadangi pusė mūsų gyvenimo telpa į mažytį išmanųjį įrenginį (jis juk mažas, palyginus su dviaukščiu namu), tampa svarbu pasirūpinti ir jo apsauga. Naujausią pasiūlymą – išmaniojo telefono signalizaciją įkrovėjo pavidalu pasiūlė Kaprica Security ekspertai. Tiesa, ši signalizacija įspės jus ne apie šio, bet anapus esančio – skaitmeninio – pasaulio grėsmes.

Skorpion’u pavadintas išmaniųjų Android telefonų įkrovėjas per dvi minutes gali nustatyti, ar įrenginys apkrėstas virusais. Atradęs kenkėjiško turinio jis paskelbia aliarmą švytėdamas raudonai. Kaip pastebėjo apie išmaniuosius įrenginius rašantis puslapis “Gizmodo”, tai tarsi priešybė Las Vegas’e vykusios saugumo konferencijos metu pristatytam “Mactans” įkrovėjui. Mactan’as, prijungtas prie iPhone’o, per mažiau nei minutę visiškai jį užkrečia kenkėjišku turiniu ir padaro neveiksnų.

Vis dėlto, Skorpion kūrėjai labiau orientuojasi ne į pavienius klientus – pastariesiems labiau priimtinesni apsaugos būdai, veikiantys pačiose telefono “smegenyse” (kaip, pavyzdžiui, ESET Mobile Security). Kaprica Security nusitaikiusi į dideles įmones, kuriose darbuotojai atsineša savo mobiliuosius telefonus ir neretai nesutinka, kad jie būtų patikrinti IT specialistų. Tarptautinė IT kontrolės asociacija ISACA teigia, jog net apie 30-40% išmaniųjų įrenginių, naudojamų bet kuriame versle, nėra tinkamai patikrinti. Prijungti prie įmonės kompiuterių ar interneto tinklo, tokie apkrėsti įrenginiai gali padaryti nemažai žalos.

Štai čia ir pasirodo Skorpion. Aprūpindami savo darbuotojus šiais įkrovėjais (kurių kiekvienas, kaip numatoma, kainuos apie 65 JAV dolerius, t.y. 166 litus), įmonių vadovai galės būti tikri, kad užkrėsti išmanieji įrenginiai – ypač jei anksčiau jų savininkas nesutiko būti patikrintas – akimirksniu bus identifikuoti. Tiesa, tas “akimirksnis” gali užtrukti iki šešių minučių – tiek laiko prireikia atlikti “gilųjį skenavimą” (deep scan). Per dvi minutes įkrovėjas aptinka, ar įrenginys užkrėstas, o per šešias gali nurodyti konkrečius operacinės sistemos pokyčius. Telefono skenavimas pradedamas iš karto prijungus jį prie tinklo, todėl atsakingi administratoriai gali stebėti, kiek užkrėstų įrenginių tą dieną atsinešta į darbo vietą.

Be abejo, kaip ir kiekvienos signalizacijos, šio įkrovėjo galimybės taip pat ribotos – jis negali atlikti skenavimo, kai telefono savininkas naršo internetą, atsiliepia į skambučius ar skambina pats. Tai pripažino ir Šiaurės Karolinos universiteto IT profesorius Xuxian’as Jiang’as. Tačiau, pabrėžė jis, kol kas neegzistuoja toks sprendimas, kuris įveiktų visas problemas vienu metu, o Skorpion neabejotinai yra įrenginys, vertas dėmesio.

 

Rašyti komentarą