Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Sėkmingas verslas – paremtas duomenų analitika? - Sprendimai verslui

Sėkmingas verslas – paremtas duomenų analitika?
Greta
  • Paskelbta 2017-10-05

Įmonės vis dažniau remiasi duomenų analizės pranašumu. Šiandien turime didelį programinės įrangos pasirinkimą, skirtą optimizuoti įmonės viduje atliekamus procesus. Gamyba, pardavimai, logistika – tai tik kelios veiklos sritys, kuriose kasdien apdorojami duomenų kiekiai reikalauja detalių ataskaitų, duomenų sekimo ir atnaujinimo. Nepaisant atsiradusių naujienų programinės įrangos srityje, Lietuvoje dažna įmonė renkasi pigesnį sprendimą ir ataskaitų kūrimą palieka darbuotojams.

Verslo rodiklių tikslumui  ir analitikai įtaką daro įmonės darbuotojai

Veiklos rodiklius kiekviena įmonė nustato individualiai, kas vėliau tampa pagrindu strateginiams sprendimams:

„Siekiame padėti vadovams taupyti laiką ir efektyviau priimti verslo augimui būtinus sprendimus. Tikime, kad galime savo patirties ir žinių pagalba padėti Lietuvos kompanijoms greičiau ir sėkmingiau reaguoti į rinkos pokyčius. Kiek yra tekę išgirti iš vadovų, labai dažnai į paprastus verslo klausimus jie neturi atsakymų iškart. Kodėl? Dėl to, kad atsakant reikia remtis duomenimis, kurių greitai paruošti ar sugeneruoti iš turimų sistemų nepavyksta“,– tvirtina įmonės „NOD Baltic“, TABLO.LT projekto vadovė Živilė Šimkutė.

Didžioji dauguma šiuolaikinių įmonių naudoja verslo valdymo sistemas, tačiau duomenų analitikos įrankiai yra retenybė. Įmonės veikla generuoja nemažą duomenų kiekį skirtingose sistemose, kurių apdorojimas yra sudėtingas ir labai imlus laikui. Rodiklių ir ataskaitų poreikis didžiulis ir nuolat kintantis, o paruošti tinkamą ataskaitą dėl duomenų išsibarstymo praktiškai neįmanoma.

Kaip teigia programinę įrangą platinančios ir verslą konsultuojančios įmonės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas, įmonės turimos žinios turi būti apdorotos  tinkamais programinės įrangos sprendimais ir pateiktos kiekvienam suprantamai. Jeigu įmonės generaliniam direktoriui reikalingos finansinės, veiklos ataskaitos, tai skyriaus vadovui – būsenos, nuokrypių, pokyčių ataskaitos. Todėl duomenų analitika privalo būti patogi, pateikianti išsamią analizę bei lengvai koreguojama.

„Gaištamas brangus laikas, dažnai pasirenkama eiti iš pirmo žvilgsnio pigiausiu keliu – paskirtas darbuotojas ruošia ataskaitas, o ne savo tiesiogines funkcijas. Tačiau kokia didžiausia blogybė slypi šiam sprendime? Ar norėtumėte priimti įmonei svarbius sprendimus pagal pasenusias ir netikslias ataskaitas?“ – klausia TABLO.LT projekto vadovė Ž. Šimkutė.

Gamybos pramonė, sporto komandos ir rinkodaros agentūra – ką jos turi bendro?

Duomenų analizė turi būti atliekama remiantis ne vien įmonės darbo veiklos sritimi, tačiau joje veikiančio skyriaus ar net specialistų darbo pobūdžiu ir atliekamais procesais. Komunikacijos ir reklamos specialistai turėtų atkreipti dėmesį į vartotojų tarpe atsirandančias tendencijas. Sporto valdymo organizacijų vadovai, turėtų stebėti žaidėjų statistikas, pokyčius žiniasklaidoje, bilietų pardavimo tendencijas ar netgi su profesionaliais žaidėjais sudaromas sutartis. Gamybos pramonėje dirbantys specialistai turėtų kreipti dėmesį į „judančius rodiklius“: žmogiškuosius išteklius, žaliavas, atliekamas investicijas, logistikos operacijas ir nuolat kintančiu klientų poreikius.

Platforma www.tablo.lt padeda žmonėms priimti teisingus sprendimus. Joje ne tik pateikiamos iš įvairių duomenų šaltinių surinkta ir apdorota informacija, tačiau ataskaitų atvaizdavimas ir turinys yra dinamiškas. Be papildomo darbo ar išlaidų galima koreguoti ataskaitas „pjaustant duomenų kubą“ ir nesvarbu ar tai vyks darbuotojų susirinkime ar rezultatų pristatymo įmonės akcininkams metu. Greitai, dinamiškai ir išsamiai – atsakant į svarbiausius verslo vystymo klausimus kiekvienai įmonei asmeniškai.

Rašyti komentarą