Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Saugumo sprendimai ar integruotos saugumo funkcijos: ką pasirinkti? | Sprendimai verslui

Sigita
  • Paskelbta 2012-12-06
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Norėdami pasiūlyti kažką naujo ir išskirtinio, informacinių technologijų gamintojai ne tik plėtoja gaminių funkcijas, bet ir nesibodi įžengti į kitas sritis. Akivaizdus to pavyzdys – mobilusis telefonas, turintis  fotoaparato, muzikinio grotuvo, užrašų knygelės bei daugelio kitų įrenginių funkcijas. Vadovaudamiesi šiuo principu operacinių sistemų kūrėjai integruoja saugumo funkcijas, skirtas išvengti virtualių grėsmių. Toks žingsnis skatina  progresą, tačiau neišvengiama ir diskusijos, ar tokiu atveju būtini specialiai duomenų apsaugai skirti saugumo sprendimai? Saugumo ekspertų teigimu, reikia rinktis ne vieną iš šių galimybių, o abi.

„Kiekviena verslo įmonė, kad ir kokią sritį atstovautų, turi bendrą bruožą – visos jos priima racionalius sprendimus. Sprendimą rinktis vieną ar kitą saugumo sprendimų lemia jo nauda, t.y. galimybė užtikrinti visapusį saugumą. Natūralu, jog kyla klausimas, kam reikalinga antivirusinė programa, jei operacinė sistema jau turi saugumo funkcijas. Tačiau analogiškai galima lyginti fotoaparatą ir telefoną su fotoaparato funkcija. Pastaroji labai patogi ir naudinga paprastiems vartotojams jų laisvalaikiu, tačiau ar kur nors matėte, kad fotografas profesionalas kaip darbo įrankiu naudotųsi mobiliuoju telefonu“, – retoriškai klausia Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Pirmiausia – patikima apsauga

Nesvarbu, ar antivirusinė programa skirta saugoti verslo, ar namų vartotoją, ji visų pirma turi būti patikima. Visų saugumo programų patikimumą vertina ir nustato įvairūs tarptautiniai testai, todėl renkantis apsaugą svarbu atsižvelgti į tai. ESET yra pirmoji bendrovė, gavusi daugiausia, net 75 „Virus Bulletin“ apdovanojimus už patikimus saugumo sprendimus.

T. Parnarausko teigimu, operacines sistemas su integruotomis saugumo funkcijomis taip pat reikia vertinti teigiamai. Tokios funkcijos nuolat tobulinamos ir labai prisideda saugant kompiuterį nuo galimų grėsmių, tačiau jos yra tik papildoma, o ne pagrindinė apsauga. „Jei ant vartų užkabinate lentelę „piktas šuo“, kuris iš tiesų laksto kieme, išvažiuodami juk užrakinate ir namų duris. Taip ir verslo įmonės duomenys, jau nekalbant apie komercines paslaptis, reikalauja visapusiškos ir patikimos apsaugos“, – sako T. Parnarauskas.

Patikimą apsaugą verslo duomenims užtikrina naujausi ESET sprendimai „ESET Endpoint Solutions“, susidedantys iš sprendimų „ESET Endpoint Security“, „ESET Endpoint Antivirus“ ir „ESET Remote Administrator 5“.

 

Svarbiausia saugumo sprendimų savybė – proaktyvi apsauga

Integruotos saugumo funkcijos padeda kovoje su žinomomis grėsmėmis. Bėda ta, jog kibernetiniai nusikaltėliai nestovi vietoje ir nuolat kuria naujus virusus, kenkėjiškas programas, kurie sudaro didžiąją dalį kompiuterius atakuojančių grėsmių. Įprastinės saugumo programos ar integruotos saugumo funkcijos, deja, „nepažįsta“ naujų grėsmių ir negali operatyviai jų aptikti. Tam būtina proaktyvi apsauga – galimybė laiku ir patikimai reaguotų tiek į jau žinomas, tiek į nežinomas kenkėjiškas programas ar atakas.

Visi „ESET Endpoint Solutions“ sprendimai sukurti taip, kad veiktų kaip vieningas darinys kovojant su galimomis grėsmėmis. Jie turi unikalią „ESET Live Grid“ technologiją, kuri sparčiai skenuoja duomenis, taip greitai aptikdama ir perspėdama apie žinomas ir nežinomas grėsmes. Naujoji programa turi įsibrovimų prevencijos sistemą, tuo tarpu specialiai proaktyviai apsaugai skirtas „ESET Endpoint Security“ sprendimas turi papildomas funkcijas – ugniasienę, interneto kontrolę bei brukalų (angl. spam) filtrą.

Grėsmės duomenims plinta ne tik internetu, bet ir per užkrėstas išorines laikmenas. Visapusiškai apsaugai „ESET Endpoint Solutions“ turi išorinių laikmenų kontrolės funkciją, kuri automatiškai nuskenuoja išorinių laikmenų turinį ir taip pat blokuoja nesaugias, ar leidžia prijungti patikimas laikmenas.

 

Centralizuotas valdymas

Dar vienas saugumo sprendimų pranašumas prieš integruotas saugumo funkcijas – centralizuotas IT ūkio valdymas, itin svarbus verslo kompanijose. Proaktyvią apsaugą garantuojantys „ESET Endpoint Security“ ir „ESET Endpoint Antivirus“ papildyti trečiuoju komponentu „ESET Remote Administrator 5“, kuris užtikrina paprastą kompiuterių tinklų valdymą ir administravimą, centralizuoja atnaujinimus ir net leidžia juos atsiųsti, kompiuteriui neprisijungus prie interneto. Naujasis ESET sprendimas pritaikytas įvairaus dydžio įmonėms, o iš vieno kompiuterio bendrovės IT specialistas gali valdyti net iki dešimties tūkstančių kompiuterių, pasitelkęs tik minimalias pastangas.

„ESET Remote Administrator 5“ sumažina kompiuterių administravimui skiriamą laiką ir išteklius, mat leidžia centralizuotai atsiųsti reikiamus atnaujinimus, atlieka saugumo profilaktiką, pateikia ataskaitas realiu laiku – visas funkcijas galima valdyti nuotoliniu būdu.

Rašyti komentarą