Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

S£ApT4Ž0d1ų 5auG0J1Ma5 . Slaptažodžių saugojimas

S£ApT4Ž0d1ų 5auG0J1Ma5

Šiuolaikinėje aplinkoje dauguma žmonių su slaptažodžiais susiduria beveik kiekviename žingsnyje. Juos asmenys naudoja beveik visur: norint atrakinti kompiuterius, mobiliuosius įrenginius, norint iš bankinės kortelės išsiimti pinigus arba sumokėti už pirkinius. Slaptažodžiai naudojami internete, norint prisijungti prie socialinių tinklų, internetinių parduotuvių, el. pašto ir kt.  Slaptažodžiai yra labai populiarūs ir jie naudojami norint apsaugoti asmens privačius duomenis. Deja su slaptažodžiais gali kilti daug įvairių problemų.

Dėl ko slaptažodžiais vertėtų labiau pasirūpinti?

Programišiai, gavę Jūsų privačius duomenis, gali padaryti Jums didelę finansinę žalą. Jie gali prisijungti prie Jūsų „Facebook“ ar kitų soc. tinklų ir apsimetant Jumis, susisiekti su Jūsų draugais, artimaisiais ir paprašyti iš jų pinigų. Taip pat programišiai gali labai paprastai ir lengvai gauti kortelės duomenis, jeigu jie yra išsaugoti nesaugioje vietoje. Itin reikėtų pasirūpinti elektroninio pašto paskyros slaptažodžio saugumu ir stiprumu. Piktadariai gavę prisijungimo duomenis prie el. pašto gali užvaldyti didelę dalį visokiausių asmens paskyrų, pasinaudojant slaptažodžio pakeitimo įrankiu.

Kaip sužinoti ar slaptažodis buvo pavogtas?

Apie slaptažodžio pavogimą paprastai sužinosite tik tuomet, kai jau tai bus atsitikę ir žala bus padaryta. Bet jei norite pasitikrinti ar reikia slaptažodį skubiai keisti, kuomet nelaimė dar neįvyko arba peržiūrėti ar Jūsų slaptažodžiai buvo pavogti, galite tai padaryti apsilankius svetainėje „Have I been pwned“. Jie Jums praneš ar nutekėjusių slaptažodžių duomenų bazėse nesate pažymėti kaip potenciali auka. Ši svetainė parodo kuriuo metu, prieš kurį tiekėją ir kokios kibernetinės atakos metu Jūsų duomenys buvo žinomi kitiems ar pavogti. Taip pat parodo nutekintų duomenų likimą.

Slaptažodžio stiprumas ir saugumas

Saugaus ir stipraus slaptažodžio pasirinkimas yra labai svarbus ir būtinas žingsnis interneto erdvėje. Ne veltui, kai kurios svetainės neleidžia asmeniui prisiregistruoti be stipraus slaptažodžio. Bet kitose svetainėse nėra galimybės pasitikrinti ar Jūsų slaptažodis yra stiprus ar silpnas. Taigi, kaip užtikrinti slaptažodžio stiprumą? 

Trumpiausias slaptažodis turėtų prasidėti nuo 10 simbolių. Jei norite turėti stiprų ir saugų slaptažodį nenaudokite jame savo asmeninės informacijos (pvz.: vardų, pavardžių, gimtadienių ar gimimo datų). Nenaudokite slaptažodžio, kurį žino kiti asmenys (pvz.: tie, kurie stebėjo kaip jūs jį įvedate). Venkite naudoti klaviatūros šablonus (pvz.: „qwerty“, „wasd“, „zxcvb“) ar nuoseklius skaičius (pvz.: „12345“, „09876“). Niekada nenaudokite vieno ir to pačio slaptažodžio keliuose interneto resursuose. Naudokite skirtingus ir unikalius slaptažodžius skirtingose paskyrose. Norint turėti stiprų slaptažodį, jis turėtų susidėti iš mažųjų, didžiųjų raidžių, skaičių bei specialiųjų simbolių. Pvz.: 57?4_po!)27k8H. Deja, tokius slaptažodžius gana sunku atsiminti.Slaptažodžio stiprumą galite pasitikrinti čia.

Alternatyva slaptažodžių saugojimui

Vienas iš geriausių ir paprasčiausių būdų kaip atsiminti ir saugiai laikyti slaptažodžius yra naudoti tam skirtą įrankį. Naujausios interneto naršyklės turi integruotus slaptažodžių atsiminimo įrankius. Jei vieną kartą prisijungsite į sistemą ir sutiksite slaptažodį išsaugoti, antrą kartą naršyklė atsimins Jūsų prisijungimo duomenis. Deja, šis sprendimas nėra saugus. Programišiai, perėmę kompiuterio valdymą, gali lengvai atsekti išsaugotus slaptažodžius.Taip pat vertėtų paminėti kad, interneto naršyklės išsaugo tik tinklalapių duomenis ir nesuteikia platesnių galimybių juos valdyti. Belieka tik viena išeitis – naudoti atitinkamą programinę įrangą slaptažodžiams. Ji suteikia galimybę vienoje vietoje saugoti visus savo slaptažodžius, tereikia žinoti vieną ar du stiprius slaptažodžius. Siūlome sprendimą tokį kaip LastPass. Šis įrankis suteiks Jums saugią prieigą prie Jūsų slaptažodžių iš kiekvieno kompiuterio ir mobiliojo prietaiso. Jums tereikės prisiminti vieną vienintelį stiprų LastPass slaptažodį.

Populiariausių slaptažodžių 15-tukas

Pasitikrinkite ar nenaudojate populiariausių slaptažodžių, o jei tokį rasite, tai skubėkite jį pasikeisti!

 • 1. katinas, 111111
 • 2. 12345678
 • 3. asasas
 • 4. asilas
 • 5. nesakysiu
 • 6. mamyte
 • 7. saulute
 • 8. kaunas
 • 9. 1234567
 • 10. labas
 • 11. guardian101
 • 12. karolis
 • 13. 123
 • 14. 123321
 • kaktusas

Saugokite savo slaptažodžius ir apgalvokite prieš juos susikuriant. Skirdami jiems daugiau dėmesio, užtruksite keliomis minutėmis ilgiau nei įprastai, o jei žiūrėsite į juos atmestinai, žala gali būti didžiulė ir neišvengiama. Taip pat, kaip ir minėjome, jais pasirūpinti Jums gali padėti tam skirtos specialios programinės įrangos.

Rašyti komentarą