„Safetica 9.0“ – dar efektyvesnė duomenų apsauga - Sprendimai verslui
- Greta
- Paskelbta 2019-05-24
Gegužės pradžioje „Safetica“ pristatė naują prevencijos nuo duomenų nutekėjimo (DLP) sprendimo versiją 9.0. Dabar šis DLP įrankis tapo patogesnis naudoti, lengviau taikyti saugumo politiką – IT administratoriai gali nustatyti visą DLP politiką iš vienos vietos, su vienu įrankiu ir visus ankstesnius nustatymus perkelti į naują sistemą. Pateikiame pagrindines 9.0 versijos naujoves.
Kanalų kontrolė
„Safetica“ visada skyrė daug dėmesio kuo paprastesniam duomenų apsaugos procesui: lanksčios DLP saugumo politikos buvo sukurtos pagal verslo procesus, naudojamus vidutinėse ir stambiose įmonėse. Atnaujinta kanalų kontrolė (Channel Control) leidžia valdyti kritinius saugumo aspektus vos kelių mygtukų paspaudimu. Naujoje „Safetica“ versijoje kanalų kontrolė yra integruota į DLP politiką.
Ši DLP politika pritaikyta bet kokio dydžio įmonėms, o pateikiami šablonai palengvina konfigūraciją. Saugumo politikos nustatymus galima bet kada koreguoti pridedant papildomas nuostatas ar kurti skirtingas politikas atskiriems įmonės skyriams.
Pažangus Pirmojo paleidimo vedlys (angl. Advanced First Run Wizard)
Naudojant „Safetica“ funkciją „First Run Wizard“, IT administratorius ar kitas atsakingas asmuo gali nurodyti savo el. pašto adresą ir gauti pranešimus apie kilusias saugumo problemas. Tada galima nustatyti pagrindines apsaugos taisykles: kas yra jautrus turinys, kuriuos puslapius ar programas reikia blokuoti, kur yra saugios zonos. Šiuos nustatymus galima koreguoti pagal įmonės poreikius. Pradinės sąrankos privalumas yra tas, kad „Safetica“ iš karto įvertina potencialiai pavojingas veiklas, atliekamas su jautriais failais.
Konfigūruojamas „WebSafetica“ valdymo skydelis
Įjungus „WebSafetica 9.0“ pagrindinis valdymo skydelis pateikia daugiau detalios informacijos. Iš pirmo žvilgsnio galima įvertinti, ar kuriame nors ryšio kanale kilo saugumo problemų ar duomenų srauto judėjimas nukrypsta nuo normos. Dabar galėsite aiškiau matyti, kaip „Safetica“ apsaugo visą duomenų aplinką.
Taip pat „WebSafetica“ turi detalesnį „Microsoft Office 365“ siųstų failų auditą, įrašai yra tiesiogiai susieti su „Azure Active Directory“ vartotojais. Be to, buvo išplėstos „WebSafetica“ galimybės: ji dabar pateikia informaciją apie serverio būseną ir apsaugotus kompiuterius, yra galimybė vykdyti pagrindinį trikčių šalinimą.
Nauja funkcija „Saugumo problemos“ (angl. Security Issues)
„WebSafetica 9.0“ turi naują funkciją „Security issues“, su kurios pagalba administratoriai gali greitai ir išsamiai teikti pirmenybę konkrečioms saugumo situacijoms. Šis funkcionalumas yra interaktyvus ir leidžia greitai filtruoti įtrauktus duomenis. Vieno mygtuko paspaudimu galite matyti atitinkamas diagramas ir įrašus, leidžiančius padaryti išvadas.
Norint identifikuoti rizikingas situacijas, itin svarbu tinkamai įvertinti organizacijos duomenų srautą: kaip keliauja duomenys tarp kanalų, ar yra nukrypimų, ar jautrūs failai buvo tinkamai perkelti, ar kuris nors darbuotojas neviršija jam suteiktų įgaliojimų ir t.t.
Dirbant su dideliais duomenų kiekiais, kartais rizikingų situacijų identifikavimas prilygsta adatos paieškoms šieno kupetoje. Su „WebSafetica 9.0“ tą daryti kur kas lengviau, nes tereikia stebėti nuokrypius nuo normos ir išeinančius duomenis.
Svarbūs technologiniai pasikeitimai
Siekiant klientams užtikrinti prieigą prie svarbių technologinių inovacijų, „Safetica“ sprendimams reikalingos modernių operacinių sistemų galimybės, tad su nauja versija nebėra palaikomos nesaugios ir senos operacinės sistemos: „Windows XP“, „Windows Vista“, „Microsoft Server 2003“ bei „Microsoft Server 2008“.
„Safetica 9.0“ palaiko ankstesnės versijos (8.4) klientus ir užtikrina duomenų apsaugą senesnėse sistemose, tačiau organizacijoms rekomenduojama atnaujinti tiek savo operacines sistemas, tiek „Safetica“ klientus.
Dėmesio verti patobulinimai
Iš viso nauja „Safetica“ versija sulaukė virš 150 patobulinimų ir atnaujintų funkcijų. Be jau aprašytų naujienų, verta paminėti šiuos patobulinimus:
- Jautrių duomenų persiuntimo į debesijos saugyklą ar siuntimo naudojantis tiesioginio susirašinėjimo programėlėmis uždraudimas gali būti įgalintas naudojant DLP politikas.
- Ženkliai patobulinta ekrano nuotraukos (angl. screen capture) blokavimo technologija, leisianti apsaugoti jautrius dokumentus nedarant įtakos „Windows“ spartiesiems klavišams.
- Buvo supaprastintos „Safe Zones“, kurios naudojamos nustatant organizacijos saugumo zonas DLP. Tai leis intuityviai apsaugoti duomenis nuo nutekėjimo.
- Naujoje versijoje buvo patobulinti „Safetica DLP“ generuojami žurnalo įrašai, kad jie pateiktų svarbiausią informaciją, dabar nauji duomenys bus pateikiami DLP „log’uose“ (buvusiam DLP protokole).
- Supaprastinti galutinių darbo vietų pranešimai, kad jie mažiau trukdytų ir būtų lengviau suprantami.
- Programų tinklo prievadai (application network ports) yra nustatomi automatiškai, taigi nebereikia konfigūracijos rankiniu būdu.
Kviečiame išbandyti naująją „Safetica 9.0“ – dėl bandomosios licencijos kreipkitės į „Baltimax“ el. paštu info@baltimax.com.
Rašyti komentarą