Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Revoliucinė paslauga Lietuvos gamybos srityje – gamybos vadovo nuoma

Sigita
  • Paskelbta 2014-11-10
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

vamzdisInovatyvių produktų ir paslaugų akseleratorius „NOD Baltic“ pristatė naują paslaugą Lietuvos gamybos sektoriui – gamybos vadovo nuoma (outsourcing). Ši paslauga yra visiškai unikali Lietuvoje ir gali iš esmės pakeisti kai kurių gamybinių įmonių valdymą. Paslaugos esmė – užuot ieškojusios ir samdžiusios mažiau kvalifikuotus gamybos vadovus, Lietuvos gamybos įmonės gali išsinuomoti profesionalų ir aukščiausią kvalifikaciją turintį gamybos vadovą už mėnesinį mokestį.

„Visi mus seniai žino kaip inovatyvių IT sprendimų tiekėją. Dirbdami su gamybos valdymui skirta programine įranga ir analizuodami Lietuvos rinką pastebėjome, kad gamybos sektorius Lietuvoje yra nepaprastai perspektyvus. Jame apstu su gamybos valdymu susijusių problemų, kurias galime padėti išspręsti naudodami mūsų IT sistemas. Tačiau vien IT sistemos nepakanka, reikia ir įsitraukusių, kvalifikuotų žmonių, norinčių problemas spręsti iš esmės. Ieškant spendimo kartu su talentingu gamybos vadovu iš „ProPlanning“ kompanijos, gimė revoliucinė paslauga Lietuvos gamybos rinkai – patyrusio ir kvalifikuoto gamybos vadovo nuoma, dažnai vadinama tiesiog „outsourcingu““, sakė „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Gamybos vadovo nuoma reiškia, kad gamybos įmonei nereikia ieškoti ir samdyti nuosavo gamybos vadovo, investuoti į jo mokymus. Taip pat nereikia investuoti į gamybos vadovo asistentų komandą, jei atsiranda toks poreikis, nereikia kurti naujų darbo vietų, suteikti gamybos vadovui transporto priemonę, aprūpinti reikalinga įrangą – išmaniuoju telefonu, planšetiniu kompiuteriu ir t.t. Gamybos vadovo nuoma yra apmokama mėnesinio mokesčio forma. Orientacinė profesionalaus gamybos vadovo nuoma – apie 7600 litų (2200 eurų) per mėnesį + PVM (panašiai uždirba ir samdytas gamybos vadovas).

Ši paslauga išsprendžia kvalifikuotų gamybos vadovų trūkumo problemą, kuri yra itin aštri toliau nuo didmiesčių esančiose gamybos įmonėse. Kvalifikuotas gamybos vadovas gali kelti itin daug sąlygų būsimiesiems darbdaviams, kad atvyktų dirbti ir gyventi į nedidelius Lietuvos miestelius ir užmiesčius, nes toks sprendimas paveiktų ir jo asmeninį gyvenimą. Su gamybos vadovo nuoma šios problemos nėra, nes „nuomojamas“ gamybos vadovas važinėja į bet kurią gamyklą ne tik Lietuvoje, bet ir artimajame užsienyje (Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Lenkijoje) nuosavu transportu.

Nuomodamos gamybos vadovą Lietuvos gamybos įmonės taip pat neturi rūpintis IT sistemomis, padedančiomis valdyti gamybos efektyvumą. Tuo pasirūpina pats gamybos vadovas, kuris puikiai išmano TOC, LEAN, 6 SIGMA ir kitas efektyvumo programas, taip pat yra susipažinęs su populiariausiomis Lietuvoje gamybos, projektų valdymo programomis, sandėliavimo programomis ir CRM. Patirtis skirtingose srityse leidžia nuomojamam gamybos vadovui priimti netradicinius ir efektyvius sprendimus.

„Viena iš svarbiausių Lietuvos gamybos sektoriaus problemų yra ta, kad gamybos įmonės įsidiegia įvairias efektyvumo valdymo ir IT sistemas ir tikisi, kad jos stebuklingai padės įmonei plėstis ir išvengti pagrindinės rykštės gamyboje – vėlavimo. Deja, praktika yra kiek kita. Praėjus metams nuo efektyvumo sistemos įdiegimo, procesai nebetobulėja, rezultatas išlieka pastovus, perspektyvos tampa gana miglotos. IT sistemomis ir iš užsienio atvežtomis valdymo programomis pasitikėti galima, tačiau realaus žmogaus indėlis gamybos valdymo procese yra esminis“, – sakė „nuomojamas“ gamybos vadovas Vilius Šeškauskas, UAB „ProPlanning“ direktorius.

Žmogiškasis faktorius gamybos procesuose yra labai svarbus, todėl kiekvienos gamybinės įmonės savininkai yra suinteresuoti samdyti arba „nuomotis“ itin aukštos kvalifikacijos ir patyrusį gamybos vadovą, kuris turi didelį valdymo ir efektyvumo gerinimo žinių bagažą, ne tik puikiai išmano apie žaliavas, gamybos procesus, pardavimus ir žmogiškųjų ištekliųjų valdymą. Gamybos vadovo nuoma – inovatyvi paslauga, kuri gali turėti teigiamos įtakos Lietuvos gamybos rinkos potencialui ir konkurencinei aplinkai.

Norint daugiau sužinoti apie paslaugą, ar susitarti dėl išsamaus pristatymo įmonėje, kreiptis į paslaugos koordinatorę Meilę el. paštu meile@nodbaltic.com, telefonu +370 5 2339992.

Rašyti komentarą