Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Programėlė žudikė: ledinė apsauga Samsung Galaxy S5 - Sprendimai verslui

Programėlė žudikė: ledinė apsauga Samsung Galaxy S5
Sigita
  • Paskelbta 2014-05-08
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Samsung lenktynėse su Apple dar kartą žengė žingsnį pirmyn aplenkdama varžovę. Tuo žingsniu tapo slaptažodžių apsaugos programėlė LastPass, skirta Samsung pasididžiavimui Samsung Galaxy S5. Kol iPhone 5S pirštų atspaudų skeneris reaguoja atrakinant patį telefoną ir kai kurias Appleprogramėles, Samsung pabrėžia savo pranašumą – LastPass gali būti naudojamas užrakinti bet kurią programėlę ar tinklalapį telefone.

Atsisiųsti šį patobulinimą tapo įmanoma nuo gegužės pirmosios. Jau nuo tada ekspertai choru garbina LastPass aplikaciją. Štai tarptautinis IT tinklaraščių tinklas Engadget teigia, jog keisti saugumo nustatymus bei juos pritaikyti įvairioms programėlėms taps žymiai lengviau. „Viskas, ką jums reikės padaryti, tai perbraukti pirštu per ekraną,” – rašoma tinklaraštyje. – „LastPass, labiau žinoma kaip slaptažodžių talpykla, tapo susieta su Samsung telefonų biometrinių technologijų privalumais ir tai yra unikalu.”

Ubergizmo, vienas populiariausių technologijų tinklaraščių internete, be kita ko, nepamiršo pridurti, kad norintiems naudotis LastPass aplikacija reikės sumokėti dvylika dolerių per metus. Bet vis dėlto – ar tai daug asmeniui, perkančiam telefoną už daugiau kaip du tūkstančius litų?

Smagiausia dalimi apžvalgininkams, žinoma, tapo Apple ir Samsung ypatybių lyginimas. Vienas bendriausių pastebėjimų tai, kad iPhone 5s biometrinės pirštų atspaudų technologijos panaudojimas yra gerokai apribotas – atrakinamas pats telefonas ir patvirtinama tapatybė Apple iTunes internetinėje parduotuvėje. Tuo tarpu Samsung atvirumas ir bendradarbiavimas su partneriais (šiuo atveju LastPass) pradeda duoti vaisių. Beje, jau ir anksčiau naujausi Samsung įrenginiai turėjo pirštų atspaudų atpažinimo funkciją – ji buvo naudojama apsipirkinėjimui internete per PayPal.

Nepriklausomi Android platformos apžvalgininkai naująjį Samsung patobulinimą pavadino tiesiog „programėle žudike”. Anot jų, tai, kad Galaxy S5 naudotojams nebereikės slaptažodžių, skamba neįtikėtinai. Naudojantis LastPass kompiuteryje ar kitų modelių telefonuose ši programa ne visada leidžia lankytis kai kuriuose puslapiuose dėl savo ribotumo. Tuo tarpu LastPass sujungimas su Samsung biometrinėmis technologijomis yra kažkas „visiškai naujo ir keliančio susižavėjimą, iš tikrai ne pirmos būtinybės įrangos virtęs vertinga bei unikalia funkcija” . Bent jau kol bus pasiūlytas dar geresnis variantas.

Pateikiame pavyzdį. Pirmą kartą prisijungiant į, tarkim, Amazon aplikaciją, jums reikės patvirtinti tapatybę perbraukiant pirštu per ekraną, o paskui įvesti slaptažodį. Duomenys išsaugomi, todėl kiekvieną kitą kartą, kai norėsite prisijungti, jums tereikės nuskanuoti savo piršto atspaudą ir programėlė jus atsimins.

Be to, jeigu jau turite LastPass saugyklą, kurioje esate patalpinę slaptažodžius, naudojamus per kompiuterį, jie ir bus susieti su jūsų pirštų atspaudais išmaniajame telefone bei atvirkščiai.

Na, ar jums dar nekilo noras bėgti į artimiausią saloną ir įsigyti Samsung Galaxy S5? 🙂

 

Rašyti komentarą