Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Produkto apžvalga: biuro programų paketas „SoftMaker Office 2016“ - Sprendimai verslui

Produkto apžvalga: biuro programų paketas „SoftMaker Office 2016“
Greta
  • Paskelbta 2017-03-01

Dauguma mūsų kasdieniniame darbe naudoja vieną ar kitą „Microsoft Office“ versiją. Bet kas tada, jei jums reikia „Office“ paketo licencijos, bet neplanuojate naudoti „Office 365“? Ar yra kokia alternatyva? Pasirodo, taip. „SoftMaker Office 2016“ turi geriausią suderinamumą su „Microsoft Office“. Bent jau taip teigia „SoftMaker“ biuro programų kūrėjai.

„SoftMaker Office 2016“ biuro programų paketą sudaro:
„TextMaker 2016“ – dokumentų kūrimo ir redagavimo programa,
„PlanMaker 2016“ – skaičiuoklių programa;
„Presentations 2016“ – prezentacijų programa,
„Thunderbird“ – el. pašto programa su kontaktais ir kalendoriumi.

„TextMaker 2016“

Pasak „SoftMaker“, bet kuris „Microsoft Word“ dokumentas, atidarytas „TextMaker 2016“
programoje, atrodo lygiai taip pat, kaip ir „Word“. Programa pilnai palaiko senesnį .doc ir naują .docx formatus. Gamintojo svetainėje netgi nurodoma, kad „TextMaker 2016“ garantuoja sklandžius dokumentų mainus su „Microsoft Office“. Mes pabandėme atidaryti kelis .docx dokumentus ir panašu, kad tai yra tiesa. Dokumentų turinio išdėstymas atitinka tai, ką matome atidarant juos su, pavyzdžiui, „Word 2010“.

„TextMaker 2016“ taip pat puikiai veikia su „OpenDocument“, RTF bei HTML dokumentais. Kai dokumentas yra paruoštas, jį galima išsaugoti PDF formatu. Dar daugiau, jei ruošiate medžiagą el. knygų skaitytojams, „SoftMaker“ turi galimybę išsaugoti EPUB formatu.

Vienintelis klausimas kyla dėl skirtingų kalbų rašybos tikrinimo galimybės. Pagrindinėms kalboms „SoftMaker Office“ turi savo rašybos tikrinimo įrankį. Tuo tarpu Baltijos šalių kalboms tenka naudoti atviro kodo įrankiu, taip vadinamu „Hunspell“ formatu. Įdomu tai, kad neseniai „SoftMaker“ pridėjo Baltijos šalių kalbas prie galimų vartotojo sąsajos kalbų ir taip pat palaiko žodžių skaidymą į eilutes.

Tai gali rodyti, kad netrukus sulauksime „SoftMaker“ gimtosios kalbos (latvių arba lietuvių, – red. past.) rašybos tikrinimo įrankio. Deja, neturime jokios informacijos apie tai. Bet kuriuo atveju, naudojantis atviro kodo rašybos tikrinimo įrankiu Baltijos kalboms, pasirodo, kad kartais jis įtraukia žodžius, kurių [dar] nėra „MS Office“ redagavimo žodyne.

„PlanMaker 2016“

Kaip ir pakete esanti tekstų kūrimo programa, „PlanMaker 2016“ dirba tiek su senesniu .xls, tiek su nauju .xlsx formatu.

„SoftMaker“ neseniai  papildė „PlanMaker“ suvestinių lentelių palaikymo galimybe. Tai yra svarbus patobulinimas, kuris ženkliai padidina programos suderinamumą su „Microsoft Excel“ ir atveria vartotojui galimybes patogiam duomenų pateikimui skirtingais atžvilgiais.

„Presentations 2016“

Programos pavadinimas pilnai atskleidžia jos paskirtį – kurti prezentacijas. Puikus suderinamumas su visomis „Microsoft PowerPoint“ prezentacijų versijomis yra identiškas kitoms „SoftMaker Office“ programoms. „Presentations 2016“ leidžia lengvai peržiūrėti ir koreguoti turimas prezentacijas, taip pat kurti naujas.

Prezentacijos gali būti išsaugotos PDF formatu – tokias prezentacijas itin patogu demonstruoti naudojant ne tik kompiuterį, bet ir planšetę ar kitą išmanųjį įrenginį, kuris negali atidaryti biuro programų paketo.

„Thunderbird“

Daug vartotojų naudoja „Mozilla Thunderbird“ kaip pagrindinę el. pašto programą. „Thunderbird“ turi gerą reputaciją dėl savo patogaus ir galingo el. pašto valdymo sprendimo, nes virtualiai suteikia vartotojui viską, ko jam gali reikėti iš el. pašto programos. „SoftMaker“ netgi patobulino „Thunderbird“ – dabar el. pašto programa veikia kaip laiko planavimo sprendimas (integruotas kalendorius) bei kontaktų valdymo įrankis.

Ar man reikia „Softmaker Office“?

Kiekvienas gali nuspręsti, ar naudoti „SoftMaker Office 2016“ savo kasdienėms užduotims. Šis biuro programų paketas yra itin suderinamas su „Microsoft Office“ ir kainuoja gerokai mažiau. „SoftMaker Office 2016“ taip pat gali veikti su „Linux“, suteikdama pilną integraciją su šia atviro kodo platforma. Kita vertus, jei svarstote apie nemokamas alternatyvas, pirmiausia išbandykite „SoftMaker“ paketą.

Apžvalga buvo paskelbta zparks.lv: http://zparks.lv/softmaker-office-2016-laba-alternativa/

Rašyti komentarą