Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Nustatytas kenkėjas, kuris reikalauja žaisti žaidimus - Sprendimai verslui

Nustatytas kenkėjas, kuris reikalauja žaisti žaidimus
Greta
  • Paskelbta 2018-04-26

Saugumo ekspertai nustatė naują išpirkos reikalaujantį kenkėją, kuris užšifravęs vartotojo failus reikalauja ne sumokėti norimą išpirką, o… vieną valandą pažaisti žaidimą.

Netrukus saugumo tyrėjai išpirkos reikalaujantį kenkėją pavadino „PUBG Ransomware“, nes jo aukos yra verčiamos žaisti būtent „PlayerUnknown’s Battlegrounds“, dar vadinamą „PUBG“. Be to, kenkėjas patekęs į kompiuterį, šifruoja failus ir katalogus pridėdamas plėtinį „.PUBG“.

Kenkėjas, pasirodo, nėra toks agresyvus – vartotojams pakanka įjungti nurodytą žaidimą vos kelioms sekundėms ir failai yra iššifruojami. Silpnas ir pats viruso naudojamas šifravimo kodas.

Tai ne pirmas toks kenkėjas, vietoj išpirkos mokėjimo reikalaujantis žaisti žaidimus – praėjusių metų viduryje buvo nustatytas „Rensenware“, raginęs aukas siekti geriausių rezultatų viename iš japoniškų kompiuterinių žaidimų.

Pasak saugumo ekspertų, nors tokį virusą būtų galima laikyti programišių pokštu, tokie mėgėjiški kenkėjai gali pridaryti tiek pat daug žalos, kaip ir itin sofistikuotos grėsmės: nuo užšifruotų failų pažeidimo iki rimtesnių kenksmingų programų atsisiuntimo ir diegimo užkrėstuose kompiuteriuose.

ESET antivirusinės programos šį kenkėją nustato kaip „MSIL/Filecoder.HD“. Kol kas nėra aišku, kaip „PUBG Ransomware“ yra platinamas.

Rašyti komentarą