Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Vienas komentaras

Naujos funkcijos „Google Apps“ - Sprendimai verslui

Sigita
  • Paskelbta 2011-01-11
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Nauji metai – naujos galimybės. Po paskutinių „Google  Apps“ patobulinimų nepraėjo daug laiko, kai vėl galime džiaugtis naujomis virtualaus biuro galimybėmis. Kas naujo „Google  Apps“? Dabar galima lengviau sekti skaičiuoklės peržiūrėjimus, dirbti su vaizdo filmukais tiesiai „Google Docs“, atsirado dvi naujos saugumo funkcijos įmonėms, naudojančioms „Gmail“ ir buvo pagerintos galimybės migruoti į „debesų kompiuteriją“. Pakalbėkime apie šias naujoves išsamiau.

Peržiūrėjimų istorija

Prieš kelis mėnesius atsiradusi peržiūrėjimų istorijos funkciją „Google  Docs“ buvo palankiai sutikta, tad ši patogi funkcija panaudota ir skaičiuoklėms. Kiekvienas pataisymas, kurį atliko bendradarbis, paryškinamas skirtinga spalva, tad dirbdami prie vienos lentelės galite matyti, kas kokius pakeitimus atliko – tai išties patogu.

Vaizdo grotuvas prie tekstų

„Google  Docs“ leidžia kooperuotis į grupes ir vienu metu dirbti su tais pačiais dokumentais, skaičiuoklėmis, prezentacijoms ar piešiniais – ne tik redaguoti, bet ir kurti naujus dokumentus savo darbui. Nuo šiol „Google  Docs“ puikiai tiks ir įvairaus tipo failų dalinimuisi.  Anksčiau, jei įkeldavote filmuką į „Google  Docs“, jį reikėdavo parsisiųsti, kad galėtumėte peržiūrėti. Dabar atsirado galimybė peržiūrėti filmukus tiesiai per „Google  Docs“, jų nebereikia parsisiųsti į savo kompiuterį.

Saugesnis el.paštas
Įmonės, naudojančios „Google  Apps“, dažniausiai savo darbuotojams leidžia naudotis el.paštu neribotai, tačiau kai kurios organizacijos nori apriboti savo darbuotojus – kai kuriems jų suteikti teisę siųsti ir gauti laiškus tik organizacijos viduje. Funkcija, kodiniu pavadinimu „Walled garden“ (liet. aptvertas kiemas), labiau aktuali universitetams ir mokykloms, norintiems apsaugoti vaikus ir jaunuolius. Pavyzdžiui, mokykloje mokytojai gali turėti neribotą el.paštą, o mokiniai – tik vidinį, skirtą mokyklos reikmėms (susirašinėti su mokytojais, bendraklasiais ir t.t.).

DKIM el.pašto autentifikacija

Nauja funkcija leidžia „Google  Apps“ vartotojams patvirtinti siunčiamus laiškus su DKIM (DomainKeys Identified Mail) elektroniniais parašais. DKIM leidžia daugumai el.pašto sistemų patikrinti, ar gaunamas laiškas tikrai priklauso domenui, pažymėtam „sent from“ laukelyje. Tokiu būdu labai lengva konfigūruoti spamo filtrus, kad atskirtų gerus laiškus nuo blogų. Na, o siuntėjui, siunčiančiam laišką su DKIM, mažesnė tikimybė, kad jo laiškas atsidurs į brukalų dėžutę ar užstrigs tarp spam filtrų.


„Chrome“ naršyklė įmonėms
„Google  Chrome“ yra greita, saugi ir veikia su dažniausiai naudojamomis interneto programomis. Kurį laiką buvo sudėtinga užduotis verslui naudoti „Chrome“ kaip alternatyvią naršyklę, tačiau nuo šiol IT administratoriai gali paskleisti ir valdyti „Chrome“ visoje įmonėje. Norintys pagerinti įmonėje naudojamo „Internet Explorer“ veikimą, gali centralizuotai įdiegti nemokamą papildinį „Chrome Frame“, kuris užtikrina kai kurių žiniatinklio programų papildomas funkcijas.

Dar lengvesnė migracija

Verslas į „Google  Apps“ migruoja stulbinančiu greičiu. Kad būtų lengviau migruoti, „Google“ pagerino migracijos įrankius. Jei ruošiatės „kraustytis“ iš „Microsoft Exchange“, „Lotus Notes“ ar kitos IMAP protokolu paremtos el.pašto sistemos, tai padarysite gerokai greičiau. Skirtingi įrankiai, skirti šioms el.pašto sistemoms, užtikrina, kad lengvai į debesų kompiuteriją perkelsite savo el.laiškus, kalendorių ir kontaktus.

Komentarai

  1. kliurka

    Įdomus blogas, įdomios apžvalgos ir požiūris į verslo valdymą, ypač informacija apžvalgos, apie atviro kodo verslo valdymo sistemas ir jų lokalizavima Lietuvai.

Rašyti komentarą