Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Naujausia sukčių apgaulė Facebook‘e – R. Williams‘o video prieš mirtį

Greta
  • Paskelbta 2014-08-19

williams-phone-wideSiekdami naivių vartotojų dėka susirinkti pinigų, sukčiai nesibodi jokiomis gudrybėmis. Naujausias tokio elgesio pavyzdys – ką tik Facebook‘e pasklidusi nuoroda. Sukčiai siūlo peržiūrėti video, kuriame prieš savaitę miręs legendinis aktorius Robin‘as Williams‘as „atsisveikina”. Kaip įspėja ESET ekspertai, tai – tik dar viena žemo lygio gudrybė skirta pritraukti vartotojų dėmesį.

Galbūt ir jūs matėte ant savo Facebook draugo sienos tokią nuorodą? Tokiu atveju greičiausiai jūsų draugas nežino, ką daro – tokios nuorodos skirtos kibernetiniams nusikaltėliams uždirbti pinigų.

Šį kartą buvo pasinaudota komiko Robin‘o Williams‘o mirtimi. Prieš savaitę, t.y. rugpjūčio 12 buvo pranešta apie jo mirtį. Be abejo, ši žinia nuliūdino tūkstančius jo gerbėjų visame pasaulyje. Pasinaudodami situacija, kibernetiniai sukčiai sukūrė nuorodą, kuri plinta Facebook‘e ir atrodo štai taip:

robin-williams-1

Žadama, jog vartotojas pamatys paskutinį R. Williams‘o skambutį ir atsisveikinimą prieš mirtį. Paspaudus ant nuorodos, jūs būsite nukeltas į kitą tinklalapį, kuriame turėtų būti video. Tačiau tam, kad jį pamatytume, jūsų reikalaujama pasidalinti nuoroda savo Facebook paskyroje:

robin-williams-scam-2Negana ir to – toliau jūsų bus prašome užpildyti trumpą apklausą. Tam, kad „įrodytumėte savo amžių”.

robin-williams-3

Čia ir atsiskleidžia sukčių tikslas – už kiekvieną užpildytą apklausą jie gauna kelis centus. Kuo daugiau apklausų užpildoma, tuo daugiau pinigų jie sukaupia.

ESET ekspertai primygtinai ragina atidžiai patikrinti kiekvieną tokią sensacingą nuorodą Facebook‘e (ar bet kuriame kitame socialiniame tinklalapyje). Jeigu prieš žiūrint video jūsų prašoma dalintis nuorodomis ar atsakyti į klausimus, labai tikėtina, jog tai sukčių klastotė. Patikimi šaltiniai žino, kaip elgtis ir tokių dalykų jūsų niekuomet neprašys.

Rašyti komentarą