Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Mac grėsmės auga: 5 būdai apsisaugoti

Sigita
  • Paskelbta 2014-10-20
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Mac-VirusesESET ekspertai konstatuoja: Mac operacinės sistemos grėsmės per pastaruosius metus itin išaugo ir virusų įvairovė nuolatos didėja. Nors Apple produktuose įdiegta operacinė sistema paprastai yra asocijuojama su aukštesniu saugumu palyginus su Windows, tyrėjai pastebi, kad išaugusi šių produktų paklausa vis labiau domina kenkėjiškų tikslų turinčius programišius.

„Virusų keliamos grėsmės paprastai tapatinamos su Android ar Windows operacinėmis sistemomis, tačiau tai nepaneigia fakto, jog Apple įrenginiai taip pat turi rimtų saugumo spragų,“ – sako Tomas Parnarauskas, ESET sprendimus Lietuvoje pristatančios įmonės „NOD Baltic“ vadovas. – „Pavyzdžiui, vienas paskutinių kenkėjų CoinThief, vagiantis Bitcoin elektroninę valiutą, atakavo iOS operacinės sistemos, o ne Windows vartotojus“.

Pasak T. Parnarausko, Mac įrenginių vartotojai paprastai yra aukštesnes pajamas turintys asmenys, todėl yra didesnis grobis kenkėjams, o tebeaugantis Apple produktų populiarumas pranašauja, kad kenkėjiškų programų grėsmės tebeaugs.

Dėl šios priežasties ESET saugumo ekspertai pateikia kelis patarimus, kaip išlikti saugiam, naudojantis Mac produktais:

  • Nuolatos atnaujinkite savo programinę įrangą. Mac sistema automatiškai praneša apie atsiradusius sistemos naujinimus, kuriuos rekomenduojama nedelsiant parsisiųsti ir įsidiegti į savo įrenginį iš Mac App Store.
  • Naudokitės tik patikimomis programomis. Svarbu naudotis oficialiais, patikimų kompanijų kuriamais produktais. Tai ne tik apsaugos nuo galimų kenkėjų, bet ir iškilus problemoms, bus suteikta greitesnė pagalba.
  • Neatidarykite elektroninių laiškų iš nepatikimų šaltinių. Jeigu nepažįstate asmens, siunčiančio Jums elektronį laišką, kuriame kviečiama atidaryti siunčiamą nuorodą ar prisegtuką, geriausias sprendimas yra ignoruoti šį prašymą, nes kitu atveju rizikuojate parsisiųsti kenkėjišką programą.
  • Atidžiai sekite, ką siunčiatės iš interneto. Kadangi šiais laikais nesunkiai galima pasiekti interneto ryšį, lygiai taip pat paprasta atsisiųsti bet kokio tipo dokumentus į savo įrenginį. Prieš siunčiantis bet kurį failą, visuomet patikrinkite šaltinio patikimumą.
  • Naudokitės saugumo sprendimais. Mac įrenginiams lygiai taip pat reikalinga antivirusinė apsauga nuo galimų kenkėjų kaip ir Windows ar Android produktams, todėl pasirinkite Jūsų poreikius atitinkantį saugumo sprendimą, pavyzdžiui, ESET Cyber Security Pro – apsaugą internete su papildomomis apsaugos funkcijomis − ugniasiene ir tėvų kontrole.

Mac_Infographic

Daugiau informacijos apie Mac grėsmes: http://www.eset.com/int/mac-malware-facts/

»crosslinked«

Rašyti komentarą