Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

LastPass: viena klaida ir šimtai matomų slaptažodžių - Sprendimai verslui

Sigita
  • Paskelbta 2013-08-30
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Jei nepasitikite savo atmintimi ar tiesiog nenorite jos kvaršinti keliolika skirtingų slaptažodžių, juos mielai priglaus internetinės saugyklos. Viena iš tokių – LastPass, siūlanti įkelti visus slapčiausius savo duomenis, kitas laikmenas – sunaikinti! Jeigu esate vienas iš tokių, kurie tai įvykdėte, tikriausiai būtumėte gavęs šoką vieną dieną apsilankęs LastPass ir išvydęs daugybę viešai matomų „saugių” slaptažodžių.

Ši kompanija prisipažino įvėlusi klaidą Internet Explorer naršyklei skirtame papildinyje, dėl kurios vartotojams buvo matomi svetimi slaptažodžiai, panaudoti per paskutinius apsilankymus – netgi tie, kurių savininkai tuo metu nebuvo prisijungę prie sistemos.

LastPass skubėjo pabrėžti, kad šio įvykio svarba minimali, nes egzistavo nemažai „jei”, kad slaptažodžiai būtų matomi pašaliniams. Atsitiktinis vartotojas turėjo būti prisijungęs prie to paties kompiuterio, o užkrėsti LastPass vartotojai turėjo naudoti Internet Explorer naršyklę bei 2.0 2.0 papildinį LastPass slaptažodžių sistemai.

„Tačiau mūsų sistemos vartotojų saugumas ir privatumas yra svarbiausi dalykai,” – pranešime teigė LastPass atstovas spaudai. – „Mūsų pirminis tikslas – išspręsti šią situaciją”.
Kompanija taip pat pabrėžė, kad klaidos nuostoliai galėjo būti tik minimalūs, nes pasibaigus naršymo sesijai, visi duomenys, taip pat ir slaptažodžiai, ištrinami. Daug svarbiau, anot LastPass, yra naudoti antivirusinę įrangą apsisaugoti nuo tikrų kenkėjų, galinčių pavogti saugmus slaptažodžius ir pridaryti rimtų nuostolių.

Minėtas Internet Explorer papildinys, be kita ko, primena naudotojas, kada jie nauja silpnus ar nepatikimus slaptažodžius – panašūs naudojami ir Google Chrome bei Firefox naršyklėse. Prisijungus prie tam tikro puslapio, apsaugoto LastPass, sistema praneš, ar jūsų slaptažodis nėra pakartotas kitame puslapyje ir ar jis nėra per lengvai atspėjamas. Tai, anot kompanijos, padeda vartotojams kurti tik stiprius slaptažodžius, o nesant reikalo juos visus įsiminti, sumažės jų atkartojimas keliuose ar ne keliolikoje puslapių.

Anksčiau šį mėnesį Google Chrome buvo kritikuota už tai, kad visi vartotojo slaptažodžiai buvo rodomi atviru tekstu kiekvienam, kas naudojosi tuo pačiu operacinės sistemos prisijungimu. Elliot‘as Kember‘is savo tinklaraštyje pademonstravo, kaip lengvai galima pamatyti naršyklėje saugomus slaptažodžius – paprasčiausiai paspaudžiant ant komandos „Rodyti”.

Kember‘is apibūdino Google saugumo sistemą kaip „beprotišką”. Jis pasipiktino tuo, kad dauguma vartotojų nežino, jog matyti slaptažodžius taip lengva, todėl milijonai kasdien išsaugo vis naujus slaptažodžius Chrome naršyklėje.

Dėl visa ko siūlome pasiskaityti anksčiau mūsų rašytus patarimus, kaip susikurti saugius ir stiprius slaptažodžius. Juk mažesnė rizika yra geriau nei nieko, ar ne?

 

Rašyti komentarą