Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Kodėl reikia Privilegijuotos prieigos valdymo sprendimo

Privilegijuotos prieigos valdymo (PAM) įgyvendinimas įmonėje yra labai svarbus, siekiant apsisaugoti nuo duomenų vagystės ir kitų saugumo problemų. Kibernetinės atakos tampa vis dažnesnės įmonėse, jos gali sukelti ne tik finansinius nuostolius, bet ir pakenkti įvaizdžiui bei reputacijai. Deja, tendencija tokia, kad bėgant metams kibernetinės atakos taps vis sudėtingesnės ir jų atvejų skaičius augs.

Atsižvelgiant į šį scenarijų, PAM svarba taip pat auga. Kibernetinės atakos įvyksta ne tik naudojant pažangias socialinės inžinerijos technologijas, bet ir naudojant klasikinius kenkėjiškų programų ir sukčiavimo metodus arba išnaudojant nulinės dienos programinės įrangos pažeidžiamumą. „Gartner“ savo dokumente „Gartner Top 10 Security Projects“ PAM įvardijo kaip saugumo projektų prioritetą numeris vienas. Taigi, ką reiškia privilegijuotosios prieigos valdymas ir kodėl jis laikomas tokiu svarbiu?

Kas yra privilegijuotosios prieigos valdymo (PAM) sprendimas?

Privilegijuotosios prieigos valdymas, dar vadinamas Privilegijuotosios tapatybės valdymu, leidžia organizacijoms apsaugoti savo privilegijuotus kredencialus. Be to, PAM taip pat užtikrina mažiausių privilegijų politikos veiksmingumą, sumažindama atakų vektorius ir galimą duomenų nutekėjimą.

„Gartner“ teigia, kad PAM sprendimas padeda organizacijoms saugiai suteikti privilegijuotą prieigą prie svarbiausių išteklių ir atitikti atitikties reikalavimus valdant ir stebint privilegijuotą prieigą ir paskyras. 

Iš esmės PAM sprendimas veikia kaip saugi aplinkoje įdiegtų įrenginių kredencialų saugykla. Remiantis vartotojo teisių valdymu, galima leisti vartotojams pasiekti tik tuos duomenis, kurie reikalingi jų veiklai. Taigi įmonėje dirbantys IT specialistai gali sukonfigūruoti vartotojo prieigos profilius, išvengdama netinkamos prieigos prie sistemų ir duomenų.

Kaip suteikiama privilegijuota prieiga?

Privilegijuota prieiga prie įrenginių gali būti suteikiama dviem būdais: rankiniu būdu; ir naudojant specialius PAM sprendimus. Šiuo antruoju atveju PAM kontroliuoja administracinę prieigą prie svarbiausių įmonės sistemų tam, kad padėtų jai pasiekti kibernetinio saugumo tikslus.

Privilegijuotų veiksmų kontrolė leidžia apsaugoti įmonės IT sistemas nuo bet kokių bandymų atlikti piktybinius veiksmus, tokius kaip netinkami aplinkos pakeitimai ir informacijos vagystės. Šie blokuojami veiksmai gali vykti tiek įmonės viduje, tiek už jos ribų.

Šiame kontekste privilegijuotosios prieigos valdymo technologijos naudojimas yra būtinas norint optimizuoti kibernetinio saugumo infrastruktūros diegimą įmonėse.

Privilegijuotų vartotojų administravimas (PAM)

Taigi, PAM sprendimas turėtų sugebėti:

  • įmonei nustatyti kelis lanksčius privilegijuotosios prieigos kontrolės parametrus, tokius kaip prieiga prie puslapių, prieigos ribojimas konkretiems vartotojams ar sistemoms arba prieigos prie išteklių, reikalingų užduočiai atlikti, apribojimas;
  • Suteikti administracinių kredencialų saugyklą visose organizacijos sistemose ir aplinkose. Tokiu būdu sutrumpėja audito laikas ir incidentų tyrimai;
  • Susieti vaidmenimis pagrįstą vartotojo valdymą su svarbiomis sistemomis, programomis ir paslaugomis, taip sudarydami ryšį tarp privilegijuoto vartotojo ir kitų asmenų, o tai pagerina valdymo detalumą ir matomumą;
  • Pateikti paieškos ir išsamų audito ir ataskaitų teikimo sprendimą, skirtą naudotojų veiklai svarbiose sistemose, su galimybe peržiūrėti komandas ir seansus šiose sistemose;
  • Centralizuoti privilegijų matomumą ir valdymą vienoje valdymo, politikos ir ataskaitų teikimo platformoje visiems įrenginiams ir vartotojams;
  • Integruoti naudotojo užduočių, tokių kaip „Syslog“, audito veiklą su kitomis stebėjimo ir ataskaitų teikimo technologijomis, tokiomis kaip SIEM;
  • Išplėsti visų kredencialų valdymą įvairiose operacinėse sistemose ir platformose.
Kodėl reikia PAM?

Norite nemokamai išbandyti PAM sprendimą ir susipažinti su funkcionalumais bei įsitikinti jo nauda? Kreipkitės, ir mes suteiksime vieno iš mūsų atstovaujamo gamintojo bandomąją versiją.

Rašyti komentarą