Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Kiekvienais metais baruose pametama daugiau nei 100 000 mobiliųjų telefonų ir nešiojamų kompiuterių | Sprendimai verslui

Kiekvienais metais baruose pametama daugiau nei 100 000 mobiliųjų telefonų ir nešiojamų kompiuterių
Giedrė
  • Paskelbta 2015-12-10
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Naujas tyrimas atskleidžia, kad realaus dydžio griaučiai, pripučiami drambliai ir daugiau nei šimtas tūkstančių mobiliųjų įrenginių yra tik keletas pavyzdžių, ką galima rasti Jungtinės Karalystės baruose kiekvienais metais

Artėjant Kalėdų šurmuliui ir įvairiems šventiniams vakarėliams, naujas ESET saugumo sprendimų kūrėjos tyrimas atskleidė, kad Jungtinės Karalystės baruose kiekvienais metais pametama apie 138 000 mobiliųjų telefonų ir nešiojamų kompiuterių, o nerimą kelia tai, kad net 64 procentai įrenginių neturi jokių įdiegtų saugumo sprendimų, kas reiškia, jog bet kuris nepažįstamasis gali pasiekti juose esantį turinį.

Dalį tyrimo ESET atstovai atliko telefonu apklausdami daugiau nei 600 barų Jungtinėje Karalystėje, siekdami išsiaiškinti, kiek mobiliųjų telefonų ir nešiojamų kompiuterių šiose vietose yra randama kiekvienais metais. Rezultatai atskleidė, jog kasmet apytiksliai randama po 12 įrenginių kiekviename bare. Tiesa, geroji naujiena ta, kad net 83 procentai tyrime dalyvavusių barų stengiasi susisiekti su įrenginį praradusiais asmeninimis ir jį perduoda teisėtam savininkui.

Komentuodamas tyrimo rezultatus, ESET saugumo specialistas Mark James sako, jog artėjant didžiųjų metų švenčių laikotarpiui ir įvarioms organizacijoms rengiant Kalėdinius vakarėlius, kur tikriausiai nebus išvengta stipriųjų gėrimų bei linksmybių, žmonės palieka savo įrenginius dar dažniau. „Tai taip pat reiškia, jog žmonės ima savo nešiojamus kompiuterius ir mobiliuosius telefonus į vakarėlius kartu su savimi ir, kaip rodo tyrimas, netyčia juos pamiršta išvykstant namo. Nors mūsų tyrimas atskleidžia, kad didžioji dauguma įrenginių grįžta pas jų savininkus, vis tiek išlieka didelė tikimybė, jog palikti be priežiūros įrenginiai, neturintys saugumo sprendimų, gali lengvai pasiekti blogų kėslų turinčius asmenis. Kai savo nešiojamuose kompiuteriuose ir telefonuose pradedame kaupti vis daugiau ir daugiau jautrios informacijos, galime lengvai prisijungti prie elektroninės bankininkystės ar darbo paskyrų, atsiranda vis daugiau priežasčių atkreipti dėmesį į riziką, kad Jūsų įrenginiai gali patekti į blogas, todėl reikia imtis būtinų priemonių juos apsaugoti“.

Kiti tyrimo rezultatai atskleidžia, jog 61 proc. skirtingų barų atstovų susisiekė su įrenginių savininkais, suradę jo ar artimųjų kontaktus pačiame įrenginyje, tuo tarpu tik 18 procentų juos perdavė policijai. Svarbu pabrėžti, jog apklausos dalyvių pasiteiravus, ar jie šniukštinėtų, kas yra įrenginyje, jei jį rastų atrakintą, deja, net 60 procentų prisipažino, jog taip elgtųsi.

„Nors mūsų apklausa rodo fantastiškus rezultatus, kad dažniausiai įrenginiai grįžta pas jų savininkus, kiekvienas iš mūsų turi savęs paklausti, kokią informaciją jo įrenginio radėjas galėjo rasti ir ką galėjo pamatyti prieš jį grąžindamas. Aš tik galiu įsivaizduoti, kad didžioji dauguma žmonių, kurie rado pamestą telefoną ar nešiojamą kompiuterį, tikriausiai pasižiūrės, ar įrenginyje galima rasti ką nors įdomaus ar vertingo. Žmonės turi savęs pradėti klausti – ar kuri nors informacija, esanti mano mobiliuosiuose įrenginiuose gali mane kompromituoti tiek iš asmeninės pusės, tiek iš profesinės, jei patektų į blogas rankas? Jei atsakymas yra taip, kas tikėtinai iš tikrųjų taip yra, tuomet saugumo sprendimas mūsų įrenginyje turi būti prioritetas, o ne pavėluotai atėjusi mintis“, – tęsia Mark James.

Galiausiai respondentų paklausus, kokius neįprastus daiktus ar objektus jie yra radę baruose per pastaruosius metus, labiausiai nerimą keliantys:

  • Kažkieno pelenai
  • Vaikas
  • Daugelis porų batų
  • Medis
  • Pripučiama avis
  • Didžiulė arklio nuotrauka

Tyrimas atliktas 2015 m. lapkričio mėnesį, mobiliuoju telefonu apklausus daugiau nei 600 barų Jungtinėje Karalystėje ir ekstrapuliavus 11 162 barų Jungtinėje Karalystėje duomenis iš Yell.com portalo.

Rašyti komentarą