Nematomi pavojai - didelės pasekmės. Kaip to išvengti?

Pandemijos laikotarpis kardinaliai pakeitė požiūrį į informacinių technologijų naudojimą darbo aplinkoje. 2020 m., kai beveik visi Lietuvos sektoriai patyrė nuosmukius ar iš paskutiniųjų bandė išsilaikyti esamoje pozicijoje, IT šalies eksportas išaugo 44,6 proc.. Taip pat augo ir šioje srityje dirbančių įmonių bei žmonių skaičius. Nuotolinis darbas tapo daugumos kasdienybe, nors anksčiau toks pasirinkimas atrodė neįmanomas. Tačiau, kad ir kaip patraukliai ir patogiai mums atrodytų darbas iš namų, tačiau kartu su išmaniosiomis technologijomis, atsiranda grėsmių, kurios gali apkartinti mūsų kasdienybę.
Skaudžios pamokos darbo aplinkoje
Ne paslaptis, jog pasaulis kas dieną kovoja su programišių pasikėsinimais į įmonių konfidencialius duomenis. Lyg to būtų maža, pavojai slypi ir organizacijų viduje. Duomenų nutekėjimai dėl pačių darbuotojų kaltės taip pat laikomi dažnu reiškiniu kibernetinio saugumo padangėje. Įmonių duomenų bazėse saugoma informacija ne tik apie ten dirbančiuosius, bet ir apie klientus, partnerius, pardavimus ir kt. Didelės baudos, mažėjančios pajamos, sugadinta reputacija – visa tai ir dar daugiau gresia jautrią informaciją nutekinusioms kompanijoms. Labai apmaudu, kai šios pasekmės lydi po netyčinės darbuotojo klaidos. Dažniausiai tai nutinka dėl pasenusių apsaugos sistemų, programinės įrangos versijų ar gerosios praktikos taikymo įmonėje trūkumo.
Grėsmės šalia mūsų
Profesinėje aplinkoje grėsmes sukeliančiais šaltiniais tampa darbo priemonės, be kurių neįsivaizduojame savo kasdienybės: kompiuteriai, mobilieji įrenginiai, nešiojamos laikmenos – USB raktai, išoriniai kietieji diskai ir t.t. Netgi laisvai prieinamos „debesijos“ (angl. cloud) paslaugos (Dropbox, WeTransfer) bei viešieji žiniatinklio el. pašto adresai (yahoo.com, gmail.com), kurie gali atrodyti kaip įprastos, darbą palengvinančios priemonės, iš tikrųjų yra silpnoji vieta įmonės informacijos nutekėjimui. Visų pamėgtas nuotolinis darbas taip pat didina duomenų saugumo rizikos tikimybę, kadangi iš savo asmeninio įrenginio darbuotojams prireikia prisijungti prie darbovietės kompiuterio, iš kurio toliau prieinama prie vidinių sistemų ir slaptų duomenų. Galbūt tai gali pasirodyti kaip nepagrįsti gąsdinimai ir aplankyti mintis, jog „mano darbovietėje saugu – nieko blogo nenutiks“, bet visuomet geriau mokytis ne iš savų, bet iš kitų klaidų.
Išeitis – saugumas
Vienintelis būdas užkirsti kelią nemalonumams – iš anksto imtis duomenų praradimo prevencijos (angl. Data Loss Prevention). DLP yra strategija, užtikrinanti, kad vartotojai nesiųstų konfidencialios informacijos už įmonės tinklo ribų. Laimei, gyvename technologijų laikotarpiu, kai saugumo sprendimų pasiūla nenusileidžia paklausai. DLP programinės įrangos sprendimai leidžia administratoriams nustatyti taisykles, pagal kurias klasifikuojami slapti duomenys, kad neteisėti vartotojai negalėtų tyčia ar atsitiktinai jų nutekinti. Neverta rizikuoti didžiausiu įmonės turtu – duomenimis, todėl nelaukite, kol tapsite kibernetinių nusikaltėlių aukomis ir išsirinkite savo saugumo sprendimą.
Būtinos patikimos priemonės
„Safetica Technologies“ – DLP programinės įrangos tiekėjas, įsikūręs Čekijoje, prieš 14 metų pristatė duomenų saugumo sprendimą „Safetica“. Pasaulyje bei Lietuvoje pripažinimo sulaukusios IT saugumo kompanijos ESET aljansui priklausanti priemonė „Safetica“ yra prieinama tiek mažoms, tiek didelėms įmonėms. Naudojantis ja, užtikrinsite konfidencialių duomenų apsaugą, taip pat kontroliuosite prieigą prie jų, išvengdami pašalinių asmenų prisijungimo. Galėsite matyti, kokius veiksmus atlieka vartotojai, taip užkirsdami kelią tyčinėms ar atsitiktinėms grėsmėms, kylančioms įmonės viduje. Su „Safetica“ saugiai darbuotis pavyks net naudojantis išorinėmis laikmenomis ar dirbant nuotoliniu būdu iš bet kurios lokacijos. Pasaulinė tyrimų įmonė „Gartner, Inc.“, teikianti informaciją ir patarimus įvairių sričių specialistams, įvertino „Safetica“, kaip vieną geriausių saugumo priemonių. Šio sprendimo profesionalumą per 14 gyvavimo metų taip pat spėjo patikrinti vartotojai bei 1200 partnerių iš 80-ies valstybių. Todėl nepraleiskite progos savo bei kolegų saugumu pasirūpinti ir jūs – išbandykite sprendimą 30 dienų nemokamai.

Daugiau informacijos apie rekomenduojamą kibernetinio saugumo programinę įrangą „Safetica“ rasite: https://safetica.lt/.
Rašyti komentarą