Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Kaip sumažinti stresą dėl saugumo darbo vietoje? | Sprendimai verslui

Kaip sumažinti stresą dėl saugumo darbo vietoje?
Sigita
  • Paskelbta 2016-05-01
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Kenkėjiškų programų ir kibernetinių atakų skaičiui sparčiai augant, daugėjant įrenginių, besijungiančių prie interneto, nieko keisto, kad kartu kyla stresas dėl kibernetinio saugumo. Saugumo ekspertai atkreipia dėmesį, kad visas baimes ir nuogąstavimus dėl duomenų vagystės ar saugumo pažeidimų galima tik laiku ėmusis saugumo taisyklių darbo vietoje. Kokios jos?

#1 stresas – silpni slaptažodžiai

Silpni slaptažodžiai tebėra viena iš didžiausių rizikų verslo pasaulyje, ypač kai jie yra nesudėtingi, lengvai atspėjami ir naudojami metų metus nekeičiant.

Ką daryti? Pakeiskite paprastus slaptažodžius į sudėtingus, naudojant didžiąsias ir mažąsias raides bei skaitmenis. Sukurkite taisyklę, kad darbuotojai reguliariai keistų slaptažodžius savo darbo vietose – pavyzdžiui, kas du mėnesius. Papildomai apsaugai naudokite dviejų faktorių autentifikavimą.

#2 stresas – mobilieji įrenginiai

Mobilieji įrenginiai gerokai pakeitė mūsų darbo įpročius, vis plačiau įsigali BYOD (Bring Your Own Device) praktika, tad kartu turi keistis ir požiūris į mobiliąją apsaugą. Antraip kas užtikrins, kad darbuotojai nesijungia prie įmonės tinklo naudodami viešą ir neapsaugotą WiFi.

Ką daryti? Užtikrinkite, kad visi įrenginiai, su kuriais darbuotojai jungiasi prie įmonės tinko, yra apsaugoti su tinkama apsaugos programine įranga. Papildomai apsaugai naudokite šifravimo technologijas.

#3 stresas – pasiekiama informacija

21-ajame amžiuje pagrindinis įmonių turtas yra jų duomenys, tačiau ne visos organizacijos tinkamai rūpinasi jų apsauga. Kai nuolat girdime apie įsilaužimus ar duomenų bazių nutekinimus, darosi neramu ne tik stambioms korporacijoms – mažos įmonės taip pat turi ką prarasti.

Ką daryti? Investuokite į šifravimo technologijas. Naudokite šifravimą tiek duomenims, tiek duomenų srautui tarp įrenginių bei tinklo.

#4 stresas – darbuotojai

Kaip ir duomenys, taip ir darbuotojai yra kiekvienos įmonės turtas – tai yra žinios ir patirtis. Tačiau būtent darbuotojai yra vienas iš didžiausių faktorių, keliančių riziką įmonės tinklo bei duomenų saugumui.

Ką daryti? Vykdykite kibernetinio saugumo mokymus savo darbuotojams. Dalinkitės geromis praktikomis ir saugumo patarimais. Nuspręskite, ką darysite su tais darbuotojais, kurie vis įstumia įmonę į pavojų – galbūt jiems reikia apriboti prieigą prie tam tikrų programų ar interneto svetainių.

Rašyti komentarą