Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Kaip įtikinti valdybą dėl tinkamų investicijų į IT? - Sprendimai verslui

Kaip įtikinti valdybą dėl tinkamų investicijų į IT?
Greta
  • Paskelbta 2017-11-28

Įmonės vis labiau kontroliuoja savo IT investicijas, tačiau sprendimas taupyti programinei įrangai ne visada pasiteisina, ypač kai kalbame apie saugumo sprendimus. Kaip įtikinti valdybą tinkamai investuoti į IT?

Ar verslas žino geriau?
Jei sprendimus dėl naujos programinės įrangos įsigijimo priima tik valdyba ar įmonės vadovas, tai gali apriboti naujovių diegimą ir nebūtinai pagreitinti įsigijimo procesą. Pasak valdymo programinės įrangos kūrėjos „Axence“, įsigyjant bet kokius saugumo sprendimus įmonėje būtinas dialogas.

Itin svarbu atsižvelgti į saugumo standartus ir investicijų atsiperkamumo faktorius. Suprantama, IT skyrius didžiausią dėmesį skiria programinės įrangos funkcionalumui, lengvam integravimui su esamomis sistemomis, tačiau naujiems sprendimams skirto biudžeto paskirstymas norimam laikui turėtų palengvinti sprendimo priėmimą. Juo labiau, kad kibernetinių grėsmių situacijoje brangesni saugumo sprendimai turi būti laikomi ne IT sąnaudomis, o investicijomis su didele grąža.

Būtina sukurti vertę
Kiekvienas gamintojas pateikia ar stengiasi pateikti kuo daugiau informacijos, kuri padėtų priimti sprendimą: techninės specifikacijas, klientų atsiliepimus, klientų sėkmės istorijas, brošiūras, saugumo ekspertų straipsnius ir publikacijas.

Tačiau renkantis programinę įrangą konkrečioje situacijoje tenka atsakyti sau į klausimus, kokias problemas išspręs nauja programinė įranga, kokią vertę ji sukurs visai organizacijai ar daliai darbuotojų.

Pavyzdžiui, keičiant CRM sistemą į geresnį sprendimą lemiamas balsas gali būti pardavimų vadybininko, tikinčio, kad nauja sistema padės optimizuoti darbą, sutaupyti laiko ir padidinti pajamas. Įmonės vadovas ar valdyba tokį sprendimą patvirtintų greičiau, nes visi vadybininko argumentai apeliuoja į didesnės vertės kūrimą.

Nėra lėšų? Ne visada.
Remiantis „Fortune“ apklausa, net 92 proc. privačių įmonių vadovų turi nusimatę biudžetą ar finansavimo būdus naujoms investicijoms. Jei programinė įranga kuria vertę ir padeda užtikrinti verslo stabilumą, ji taip pat yra viena iš galimų investicijų. Tačiau jei tenka įsigyti saugumo sprendimus tik po to, kai patyrėte kibernetinę ataką, duomenų nutekinimą ar prastovas dėl neveikiančių sistemų, ar ši investicija nėra pavėluota?

Pasak „Axence“, kai IT skyrius savo poreikius derina su verslo poreikiais, kyla mažiau problemų dėl per menko biudžeto naujiems programiniams sprendimams ar norimiems pokyčiams. Be to, kaip konferencijoje „ESET Security Day Lietuva 2017“ teigė „BSA | The Software Alliance“ atstovas Lietuvoje Andrius Pranckevičius, IT specialistai turėtų nebūti abejingi ir rūpintis duomenų apsauga, nelaukiant vadovo nurodymo.
Taigi, kaip jūsų vadovas mato jus – kaip papildomos eilutės biudžeto lentelėje prašytoją ar pridėtinės vertės kūrėją, siūlantį investuoti į tinkamą programinę įrangą?

Rašyti komentarą