Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Kaip apsisaugoti nuo duomenų nutekėjimo - Sprendimai verslui

Kaip apsisaugoti nuo duomenų nutekėjimo
Greta
  • Paskelbta 2016-07-13

Žinoti savo įmonės silpnąsias saugumo vietas – svarbu, bet dar svarbiau užtikrinti duomenų apsaugą ir eliminuoti galimas grėsmes. ESET saugumo ekspertai paruošė keturis patarimus, kuriais remdamiesi užlopysite saugumo skyles.

Pagerinkite supratimą apie saugumą
Gana dažnai sakoma, kad gera saugumo strategija prasideda nuo žmonių. Turint omenyje, kad žmogiškasis faktorius sukelia daugiausiai duomenų saugumo pažeidimų, belieka pasirūpinti tinkamu darbuotojų švietimu. Tačiau ne visos įmonės tuo pasirūpina – prieš kelerius metus atliktas tyrimas atskleidė, kad 68 proc. apklausoje dalyvavusių respondentų nėra turėję jokių saugumo mokymų.

Pravartu atminti, kad supratimą apie tinkamą saugumą privalo turėti visi įmonės darbuotojai – nuo vadovo iki valytojos. Kaip saugiai dirbti su įmonės įrenginiais, kokių taisyklių laikytis naršant internete ar dirbant su el. paštu – toks žinių pagrindas užtikrins, kad nebūtų spaudžiamos nepatikimos nuorodos, atsisiunčiamos kenkėjiškos programos ar sukeliami kiti saugumo incidentai.

Šifruokite duomenis ir įrenginius
Pastaruoju metu šifravimas darosi vis labiau aktualus. Užšifruodami duomenis ir įrenginius sumažinsite tikimybę, jog kibernetiniai nusikaltėliai pasisavins jautrius verslo duomenis ar prie jų turės prieigą neautorizuotos šalys. Jei negalite šifruoti visų duomenų ar įrenginių, saugumo ekspertai pataria šifruoti tai, kas iš tiesų yra svarbiausia.

Efektyviai valdykite savo duomenis
Įmonės turėtų labiau rūpintis, kokia informacija yra dalinamasi tarp partnerių, tiekėjų ir klientų, ką jų darbuotojai veikia tinkle. Ypač tai svarbu, jei naudojamasi keliais tinklais ar dalinamasi itin dideliais informacijos srautais.
Duomenų valdymui galima pasitelkti duomenų bazių stebėjimo įrankius, leidžiančius stebėti duomenų bazių prieigą ir aktyvumą. Esant neįprastai veiklai, kai, pavyzdžiui, daromos duomenų kopijos, trinami ar keičiami jautrūs duomenys, IT administratoriai gauna pranešimus ir gali užkirsti kelią galimam duomenų nutekėjimui.

Apsaugokite įrenginius
Vis labiau populiarėjant BYOD (Atsinešk savo įrenginį) darbo pobūdžiui, kai darbuotojai jungiasi prie įmonės tinklo su savo įrenginiais arba prie įmonės kompiuterių prijungia savo asmeninius išmaniuosius telefonus, būtina pasirūpinti tinkama įmonės duomenų apsauga.

Idealiu atveju reikėtų apsaugoti ne tik įmonės, bet ir asmeninius darbuotojų įrenginius, tačiau kyla privatumo ribų klausimas – ar IT administratorius turi teisę valdyti apsaugos sprendimus darbuotojo asmeniniame įrenginyje?

Tokiu atveju rekomenduojama pasitelkti tuos pačius darbuotojų saugumo mokymus, perspėjant apie leidžiamus veiksmus ir tai, ko negalima daryti, pavyzdžiui, kopijuoti savo asmeninių duomenų į įmonės kompiuterį ir atvirkščiai. Taip pat pravartu naudoti specialią programinę įrangą, leidžiančią stebėti, kokie pašaliniai įrenginiai jungiami prie įmonės tinklo.

Savo ruožtu ESET saugumo ekspertai pataria mobiliuosius įrenginius apsaugoti jiems pritaikytomis antivirusinėmis programomis, kurios leidžia nuotoliniu būdu valdyti šių įrenginių apsaugos lygį, taip pat nuotoliniu būdu juos blokuoti bei ištrinti duomenis, jei įrenginiai būtų pamesti ar pavogti. Be viso to, itin svarbios ir duomenų atsarginės kopijos – tik tokiu atveju neprarasite svarbių duomenų kartu su prarastu įrenginiu.

Rašyti komentarą