Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Jokio amžiaus cenzo: dvimetė tapo internetinių įsilaužėlių auka - Sprendimai verslui

Jokio amžiaus cenzo: dvimetė tapo internetinių įsilaužėlių auka
Greta
  • Paskelbta 2013-08-20

Pasakose gyvūnai kalba žmonių balsais, o šiuolaikiniuose filmukuose, tapę lygiaverčiais personažais, daugybę kartų prabyla stalai, kompiuteriai ir futbolo kamuoliai. Kol viskas saugiai patalpinta už ekranų– svajoti apie tai galima kiek širdis geidžia. Mat fantastikai tapus realybe, gali būti nebe taip linksma. Ypač jei tavo internetinė kamera prapliumpa įžeidinėjimais bei grasinimais – kaip nutiko dviejų metų mergaitei.

Viena Teksase gyvenanti šeima buvo pašiurpusi, kai susidūrė su internetiniu įsilaužėliu, terorizuojančiu jų dukrą. Tėvas Marc‘as Gilbert‘as teigė jautęsis taip, tarsi kažkas būtų įsilaužęs į jų namus.

Įsilaužėlis, užvaldęs internetinę kamerą, esančią dviejų metų mergaitės kambaryje, šnipinėdavo, ką ji veikia, šnibždėdavo grasinimus ir netgi judindavo kamerą norimomis kryptimis.

Tokiu būdu jam pavyko sužinoti mergaitės vardą, užrašytą ant sienos kambaryje. Sukiodamas kamerą įvairiomis kryptimis, įsilaužėlis sugebėjo jį perskaityti.

Vos aptikęs įsilaužėlį, tėtis iš karto atjungė kamerą nuo sistemos. Jis taip pat sako jaučiantis pareigą kalbėti apie tai, kas įvyko, kad suteiktų informacijos kitiems tėvams – taip jis tikisi prisidėti prie vaikų saugumo. Savo dukrelę jis pasiryžęs bet kokia kaina apsaugoti nuo „tokių žmonių kaip šis“.

Internetiniai įsilaužėliai jau seniai peržengė tinklalapių ribas. Las Vegese vykusioje konferencijoje saugumo ekspertai pademonstravo kaip galima įsilaužti į prie tinklo prijungtus įrenginius – televiziją, durų skambučius, net tualetus.

Nitesh Dhanjani, vienas iš ekspertų, teigia, jog iki 2022 metų vidutinė šeima, turinti du paauglius vaikus, savo namuose turės apie 50 prie interneto prijungtų ir nuotoliniu būdu galimų valdyti įrenginių. Visuomenė, anot N. Dhanjani, siekdama patogaus gyvenimo, ima visa labiau priklausyti nuo IT paslaugų ir išmaniųjų įrenginių. Tai, be abejo, ne tik palengvina buitį, bet ir daro ją pažeidžiamesnę hacker‘ių išpuoliams.

Ar tai reiškia, kad laikas grįžti prie malkomis kūrenamų krosnių ir durų belstukų? Nebūtinai. Kaip teigia N. Dhajani, svarbu rasti dialogą su visuomene, kad būtų suprasti pavojai ir palankiai žiūrima į galimas apsaugos priemones. Supratimas apie tai, kas gali vykti su mūsų išmaniaisiais įrenginiais, apsunkins įsilaužėlių veiklą ir neleis jiems tapti kraupiais pasakų personažais!

 

Rašyti komentarą