Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Išpirkos reikalaujančių kenkėjų varžytuvės skatina imtis saugumo priemonių - Sprendimai verslui

Išpirkos reikalaujančių kenkėjų varžytuvės skatina imtis saugumo priemonių
Sigita
  • Paskelbta 2017-05-26
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Išpirkos reikalaujantis „WannaCry“ įžengė į kenksmingų programų areną su triukšmu. Tokie liūdnai pagarsėję kenkėjai, kaip „Reveton“, „CryptoLocker“, „CryptoWall“ ar „Locky“ buvo akimirksniu nustelbti – „WannaCry“ ne tik pademonstravo šifravimo galimybes, bet ir naudojosi „Windows“ operacinės sistemos pažeidžiamumu „EternalBlue“.

Tačiau, pasak antivirusinių programų „eScan“ kūrėjų, „WannaCry“ nebuvo vienintelis kenkėjas, įnirtingai atakavęs tūkstančius kompiuterių pasaulyje – tą pačią savaitę siautė „Wallet“ ir „JAFF“. Saugumo tyrėjai netgi buvo numatę, kad tokio išpirkos reikalaujančių kenkėjų proveržio buvo galima tikėtis artimiausiu metu.

Pasak „eScan“, kol „WannaCry“ atakos sudarė 28 proc. visų kenkėjų išpuolių, nuo jo neatsiliko „Wallet/Jaff Ransomware“ su 32 proc. atakų dalimi. Tuo tarpu, likusią dalį sudarė kiti išpirkos reikalaujantys kenkėjai.

Manoma, kad kibernetinių nusikaltimų ekosistema klesti dėl kelių faktorių: šlovės, atakų gylio, užkrato stabilumo, kenkėjo tvirtumo ir gebėjimo likti nenustatytiems antivirusinių programų ar kitų saugumo sprendimų. Dėl šių faktorių ir stengiasi programišiai, siekdami ne tik gauti finansinės naudos, bet ir tapti populiariausių virusų kūrėjais.

Saugumo ekspertų nuomone, išpirkos reikalaujančių kenkėjų atakos neišvengiamai taps sudėtingesnės, bus naudojami labiau agresyvūs metodai, todėl vartotojai turi būti budrūs ir imtis tinkamų saugumo priemonių jau dabar. Visų pirma – naudoti patikimas antivirusines programas, visų antra – laikytis saugaus naršymo taisyklių.

Rašyti komentarą