Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Internet Explorer – pažeidžiamiausia Microsoft Windows dalis | Sprendimai verslui

Internet Explorer – pažeidžiamiausia Microsoft Windows dalis
Sigita
  • Paskelbta 2015-01-09
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Daugiau nei du dešimtmečius saugumo sprendimus pristatančios kompanijos ESET ekspertai paskelbė ataskaitą apie pagrindines Microsoft Windows spragas 2014 metais. Išanalizavus pažeidžiamiausias Microsoft Windows vietas, paaiškėjo, kad Internet Explorer naršyklė patenka į sąrašo viršūnę.

Palyginus su praėjusiųjų metų rezultatais, 2014 metais atakų skaičius prieš Microsoft komponentus augo. „Šiemet daugiausiai nukentėjo Internet Explorer naršykle besinaudojantys vartotojai, nes Microsoft skirta dvigubai daugiau spragų nei 2013 metais“ – sako ESET tyrėjai. „Laimei daugelis pažeidžiamumų buvo ištaisyti per tuos pačius metus“.

Viena žinomiausių 2014-ųjų Internet Explorer spragų pavyzdžių yra Unicorn bug virusas, veikęs daugiau nei 20 metų, o jo kodas buvo pritaikytas veikti savarankiškai – nuotoliniu būdu diegtis į šią naršyklę naudojančių vartotojų kompiuterius. Kitas svarbus atradimas yra „Black Energy“ trojanas, kuris buvo sukurtas šnipinėjimo tikslais, daugiausia veikė Ukrainoje ir Lenkijoje, o išplisti siekė naudojantis PowerPoint pažeidžiamumu.

ESET analizėje pristatoma ne tik informacija apie svarbiausias įvairių tipų Microsoft Windows komponentų spragas per pastaruosius metus, tačiau taip pat apžvelgiama, kokių sprendimų buvo imtasi jiems sumažinti, pristačius naujausias operacinės sistemos versijas.

„Deja, daugelis vartotojų vis dar naudoja Windows XP be jokių papildomų saugumo sprendimų prieš galimas atakas ir nuolat rizikuoja užkrėsti savo įrenginius virusais“, – sako Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimus Lietuvoje pristatančios įmonės „NOD Baltic“ vadovas. „Kenkėjiškų programų skaičius sparčiai auga, o naudojamos technologijos tampa vis išmanesnės, todėl naudojantis savo kompiuteriu itin svarbu nuolatos atnaujinti programinę įrangą, įdiegti galimus jos atnaujinimus ir naudoti antivirusinę programą“.

2014 metų lapkritį ESET Smart Security 8 nepriklausomos IT saugumo testavimo organizacijos „AV-Test“ testavimo metu vieninteliai gavo 100 proc. įvertinimą. „AV-Test“ siekė nustatyti, ar saugumo sprendimų pirminiame programos tekste naudojami atvirosios prieigos apsaugos mechanizmai – ASLR (Address Space Layout Randomization) ir DEP (Data Execution Prevention), kurie padeda sumažinti egzistuojančių spragų pavojingumą vartotojo įrenginyje.

Daugiau informacijos apie ESET analizę rasite ESET saugumo naujienų puslapyje WeLiveSecurity.com.

 

Apie ESET:

ESET yra saugumo sprendimų lyderė pasaulyje, kuri kartu su pripažinta ESET NOD32® Antivirus technologija, užtikrina apsaugą nuo kenkėjiškų programų namų ir verslo vartotojams. ESET yra Virus Bulletin „VB100“ apdovanojimų rekordininkė jau daugiau nei 10 metų ir niekada nepraleido nei vieno apdovanojimo „In-the-Wild” virusų kategorijoje. ESET būstinė įsikūrusi Bratislavoje (Slovakija), kompanija turi filialus San Diege (JAV), Prahoje (Čekija), Buenos Airėse (Argentina). Jos atstovai veikia daugiau negu 180-yje šalių. Daugiau informacijos www.eset.lt. ESET pasitiki milijonai vartotojų ir yra tarp labiausiai rekomenduojamų saugumo sprendimų visame pasaulyje.

Rašyti komentarą