Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Facebook'o draugą nelaimėj pažinsi? | Sprendimai verslui

Facebook’o draugą nelaimėj pažinsi?
Sigita
  • Paskelbta 2013-07-24
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Gyvenimas (arba tėvai) išmoko mus didžiųjų tiesų: draugai, kol atskirai pinigai; ką išmoksi – ant pečių nenešiosi; bijai vilko – neik į mišką. Pasirodo, nepaisant kai kada iškylančio archajiškumo (parodykit, prašau, kas šiais laikais miške vilko bijo labiau nei erkių), šiuos išminties perlus galima kuo puikiausiai pritaikyti šiandieniniam žmogui. Pavyzdžiui, ar žinote, kad tylus Facebook’as gilią šaknį knisa? Taip, taip – neatsargiai elgdamasis šiame (kaip ir kituose!!!) socialiniame tinkle galite kaip reikiant nusvilti pirštus ir nusvilinti savo kompiuterį kenkėjišku turiniu. Laimei, ESET saugumo specialistai gali jums patarti, kaip išvengti ilgalaikių nuostolių vienu pelės paspaudimu!

Like 1 –> Kenkėjiškas turinys dažnai slepiasi už nuorodų į kitus internetinius puslapius. Todėl, gavęs ar pamatęs patrauklią nurodą, verčiau paieškokite jos turinio Google arba tiesiog suveskite URL į paieškos sistemą. Neužims daug laiko, ar ne?

Like 2 –> Nors jūs ir įpratęs dalintis kiekvienu jus internete “užkabinusiu” dalyku, kartais verta pagalvoti, ar tai, ką platinate, yra patikima. Juk nenorite būti apkaltintas kaip kenksmingo ir piktavališko turinio platintojas?

Like 3 –> Nesvarbu, kaip atidžiai jūs perskaitėte ir pakeitėte savo profilio privatumo nustatymus – turėtumėte žinoti, kad viskas, kuo pasidalinate internetinėje erdvėje,ten liks amžinai. Niekada nesate tikras tuo, kas nutiks jūsų nuotraukoms ir įrašams, todėl verčiau dėkite tik tai, ko iš tiesų nebijotumėte parodyti mamai.

Like 4 –> Ar tikrai suprantate, kas apibrėžiama terminu “Draugų draugai”(”Friends of friends”) jūsų lankomame socialiniame tinkle? Kartais tai gali reikšti begalę jums niekada nematytų žmonių, todėl nesidrovėkite į savo erdvę įsileisti tik “Draugus” (”friends”).

Like 5 –> Facebook’e atsirado nauja “siena” ar stilingos parinktys jūsų nuotraukoms? Viskas modernėja – turėkite omenyje, kad privatumo nustatymaitaip pat nuolat keičiasi. Todėl pravartu laikas nuo laiko vis pasitikrinti, ar jūsų pageidaujamos funkcijos tebegalioja. O gal jos tiesiog pavadintos naujai?

Like 6 –> Tikriausiai niekur kitur nepamatysi tiek beprotiškų ir neįtikimų istorijų ar nuorodų, kiek Facebook’e. Įvairūs sukčiai puikiai tai žino – jie gali naudotis akį traukiančiu turiniu, kad priverstų jus paspausti jų nuorodą… kuri gali apkrėsti jūsų kompiuterį, o tai, deja, ir bus kvapą gniaužiančios istorijos vinis.

Like 7 –> Juk nekviečiate į namus tų keliasdešimties žmonių, šiandien sutiktų mieste? Tas pats galioja ir socialiniams tinklams – kvieskite ir į draugus priimkite tik tuos žmones, kuriuos iš tiesų pažįstate.

Like 8 –> Nors dabar ir labai populiaru visą savo gyvenimą sutalpinti į krūvą nuotraukų Facebook’o profilyje, niekada nežinote, kas ir kaip jomis gali pasinaudoti. Todėl jei prieš spaudžiant “post” mygtuką jums sudreba ranka, verčiau nieko ir nekelkite. Kad netektų daug labiau drebėti paskui.

Ir kas dar… mažas kupstas didelį vežimą verčia? Tikimės, kad ir šie kuklūs patarimai padės išvengti didelių nemalonumų. Juk nežinia, kiek Facebook’o draugų ateitų padėti nelaimėje… Ar ne?

 

Rašyti komentarą