Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

ESET tyrimas: Ukrainoje ir Lenkijoje plinta sudėtingas BlackEnergy trojanas

Greta
  • Paskelbta 2014-09-23

blackenergyPasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET ekspertai perspėja, kad sparčiai plinta sudėtingas trojanas, nuo kurio nukentėjo didelis žmonių skaičius Ukrainoje ir Lenkijoje. Kenkėjas, pavadintas BlackEnergy vardu, piktybiškas atakas vykdo net prieš verslo ir valstybines įmones.

ESET kenkėjiškų programų tyrėjas Robertas Lipovský naujausius atradimus ir išvadas apie šį virusą pristatys rytoj, rugsėjo 24 dieną tarptautinėje Virus Bulletin konferencijoje, kuri vyks 24-26 dienomis Sietle, Jungtinėse Amerikos valstijose.

„Pranešime bus pristatyta BlackEnergy trojano raida ir naujausi trojano papildiniai, kuriais siekiama pakenkti verslo įmonėms ar valstybinėms įstaigoms. Taip pat bus kalbama apie kitas kenkėjiškos programos savybes“, – sako R. Lipovský pridurdamas, kad „naujausios vykdomos BlackEnergy kampanijos yra vertos dėmesio tuo, kad yra siejamos su dabartine geopolitine situacija Rytų Ukrainoje“.

BlackEnergy trojanas pirmą kartą viešai analizuotas Arbor Networks dar 2007 metais ir buvo laikomas įprastu DDoS trojanu. Nuo to laiko ši kenkėjiška programa išsivystė į šiuolaikinio tipo virusą, kuris tinkamas siųsti įvairų brukalą ir naudoti sukčiavimo būdus, siekiant pasinaudoti elektroninės bankininkystės duomenis.

Antroji šio pavojingo kenkėjo versija buvo oficialiai dokumentuota 2010 metais Secure Works organizacijos.

Neseniai pastebėta naujausia trojano vykdoma kampanija išplito, siekiant pakenkti duomenims per programinės įrangos pažeidžiamumus. Taip pat yra siuntinėjami kenkėjiški elektroniniai laiškai, naudojant patikimus šaltinius (angl. spear-phising) arba įvairūs užkrėsti dokumentai, kurie yra kaip masalas būsimoms atakoms.

„Naujausios BlackEnergy trojano atmainos, nagrinėtos nuo rugsėjo mėnesio, rodo, kad ši kenkėjiška programa iki šiol yra aktyvi ir pavojinga“, – sako ESET atstovas Robertas Lipovský.

Daugiau informacijos apie BlackEnergy trojaną galima rasti ESET tinklaraščio WeLiveSecurity.com pranešime „Back in BlackEnergy: 2014 Targeted Attacks in Ukraine and Poland“ arba sekti socialinio tinklo Twitter paskyrą #BlackEnergy.

Rašyti komentarą