Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

ESET prisijungė prie Europolo patarėjų grupės interneto apsaugos klausimais - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2018-07-26

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET prisijungė prie Europolo patarėjų grupės interneto apsaugos klausimais, veikiančios Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centre (European Cybercrime Centre (EC3)). Šioje patarėjų grupėje ESET atstovausiantis vyresnysis tyrėjas Righard Zwienenberg rugsėjo 6 d. atvyksta į Lietuvą.

2013 m. įsteigtas EC3 centras yra skirtas stiprinti teisėsaugos institucijų reagavimą į elektroninius nusikaltimus Europos Sąjungoje ir taip padėti apsaugoti Europos piliečius, įmones ir vyriausybes nuo nusikaltimų internete. Nuo pat įkūrimo centras ženkliai prisidėjo prie kovos su elektroniniais nusikaltimais: dalyvavo dešimtyse didelės apimties operacijų ir šimtuose operatyvinio lygmens užduotyse.

„Nuo pat įkūrimo pradžios Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centras dirba su IT saugumo kompanijomis, kad apsaugotų Europos gyventojus nuo kibernetinių nusikaltėlių. Džiaugiamės, kad prie mūsų prisijungė ESET, jos patarimai bus vertingi kovojant su vis didėjančia kenksminga veikla internete“, – tvirtina EC3 vadovas Steven Wilson.

Saugumo sprendimų kūrėja ESET bendradarbiauja su teisėsaugos institucijomis, prireikus patraukti kibernetinius nusikaltėlius į teisinę atsakomybę, nepriklausomai nuo to, kur jie yra – Europos ribose ar už jų. 2017 m. gruodį ESET saugumo tyrėjai padėjo teisėsaugos institucijoms, jų tarpe ir Europolui, sustabdyti daugelį metų internete plitusį kenkėjišką „botnet“ tinklą „Gamarue“.

„ESET darbas yra apsaugoti šimtus milijonų savo vartotojų, taip pat edukuoti ir didinti supratimą apie kibernetinius nusikaltimus. Pasitaikius progai talkiname teisėsaugos institucijoms gaudant kibernetinius nusikaltėlius, o dabar būsime kur kas naudingesni, kai mūsų indėlis ir žinios gali padėti apsaugoti interneto vartotojus ir padėti kovoti su elektroniniais nusikaltimais“, – komentuoja ESET vyresnysis tyrėjas Righard Zwienenberg.

Pasak R. Zwienenberg, galimybė prisijungti prie Europolo patarėjų grupės interneto saugumo klausimais yra reikšmingas pasiekimas visai ESET kompanijai. Pats ESET vyresnysis tyrėjas šiuo metu jau priklauso organizacijai CARO (Computer Antivirus Research Organization), kurios veikloje aktyviai dirba su saugumo problemomis ir šifravimo technologijomis.

Rugsėjo 6-7 d. kibernetinio saugumo konferencijoje „ESET Security Days“ dalyvausiantis R. Zwienenberg skaitys pranešimą apie daiktų interneto grėsmes ir pavojus „IDIoT or the ID of IoT“. Ilgametę kibernetinio saugumo patirtį turintis specialistas ESET kompanijoje dirba nuo 2012 m.

Šiemet jau ketvirtą kartą Vilniuje vyksiančio ir didžiulio IT profesionalų susidomėjimo sulaukiančio renginio „ESET Security Days“ tema bus „Kibernetinis saugumas – nuo teorijos prie praktikos“. Renginyje pranešimus skaitys Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorius Raimondas Andrijauskas, LITNET CERT IT saugos grupės vadovas Šarūnas Grigaliūnas, informacinių technologijų ekspertas Marius Pareščius ir kiti.

Daugiau informacijos apie konferenciją „ESET Security Days“.

Rašyti komentarą