Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

„ESET Mobile Security for Android“ – apsaugai nuo nemalonumų išmaniajame telefone - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2011-12-12

Plečiantis išmaniųjų telefonų rinkai, pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET Lietuvos vartotojams pristato atnaujintą saugumo sprendimą „ESET Mobile Security for Android“. Išmaniesiems telefonams su „Android“ operacine sistema skirta programa, kaip ir atskiros jos versijos „Symbian“ bei „Windows Mobile“ sistemoms, padeda išvengti vartotojų tykančių nemalonumų – nuo virusų atakų ar duomenų vagysčių, iki nepageidaujamų SMS žinučių.

„Statistika skelbia, jog Lietuva pirmauja pagal išmaniųjų telefonų naudojimą tarp Baltijos šalių. Šie telefonai tapo įprastu tiek pramogų, tiek darbo įrankiu – tai patogi platforma jungtis prie elektroninio pašto, saugoti informaciją, netgi vykdyti apmokėjimus. Nusikaltėliams tokia populiari ir visiškai neapsaugota erdvė vis dažniau tampa būdu prieiti prie juos dominančių aukų“, – sakė Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Anot T. Parnarausko, išmaniajame telefone laukiantys pavojai susiję ne vien su kibernetiniais nusikaltėliais. Nemalonumų galima patirti telefono pametimo ar vagystės atveju, o nepageidaujamų SMS žinučių bei skambučių atakos taip pat nepakelia nuotaikos. „Visa tai gali ištikti kiekvieną išmaniojo telefono savininką, nepriklausomai nuo jo amžiaus ar gyvenamosios šalies. Todėl norėdami sukrauti visą virtualų gyvenimą viename telefone, turėtume pasirūpinti, jog patogus ir praktiškas įrenginys nekeltų nemalonių staigmenų“, – sakė T. Parnarauskas, įvardijantis dažniausiai pasitaikančius nemalonumus išmaniajame telefone.

  • Ne vienam vartotojui gyvenime teko nemaloni patirtis, kuomet pametus ar vagystės metu netekus telefono prarandami kontaktai. Tačiau išmaniojo telefono netekimas gresia dar didesne žala – čia saugomos asmeninės nuotraukos, dokumentai ar svarbūs užrašai, o naujajam „savininkui“ paliekamas atviras kelias prie socialinio tinklo paskyros, elektroninio pašto. Tokiu atveju rekomenduojama pasinaudoti vidiniu telefono GPS navigacijos modeliu pavogtam ar pamestam telefonui rasti. Be to, vartotojas nuotoliniu būdu gali ištrinti asmeninę informaciją, kuri buvo saugoma telefone.
  • Didelių nemalonumų nesukelia, tačiau tikrai suerzinti gali reklaminės SMS žinutės ar skambučiai, netikėtai „užpuolantys“ išmaniųjų telefonų savininkus ne vietoje ir ne laiku. „Android“ telefonų savininkai gali nustatyti blokavimo funkciją, užkertančią kelią nepageidaujamoms SMS ir MMS žinutėms, įeinantiems ar išeinantiems skambučiams.
  • Išmanieji žavi ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus. Todėl neretai nutinka atvejų, kai į rankas pakliuvęs naujas „žaislas“ tikrajam savininkui gresia tiek didesne nei įprastai sąskaita už mobiliąsias paslaugas, tiek ištrintais duomenimis. Šią problemą galima išspręsti užblokuojant telefoną, kad kiti asmenys negalėtų juo pasinaudoti be savininko žinios.
  • Jei patekote į įsilaužėlių akiratį, neapsaugotas išmanusis telefonas, kuriuo jungiatės prie svarbių duomenų – elektroninio pašto, svetainių internete – taps labiausiai pažeidžiama grandimi. „Android“ savininkams siūloma funkcija, galinti blokuoti bet kokią prieigą prie telefono ir jame saugomų duomenų nuotoliniu būdu.
  • Užblokavus nuotolinę prieigą galima brautis kitu būdu. Vienas iš dažniausių – virusų ir kenkėjiškų programų atakos. Slaptieji svečiai renka prisijungimo duomenis, slaptažodžius ar mažų mažiausiai sutrikdo telefono funkcijas, sulėtina veiklos procesus. Nuo tokių nemalonumų „Android“ telefonus apsaugo saugumo sprengimai, automatiškai skenuojantys visas įdiegtas programas, saugomus dokumentus, SD atminties korteles. Vartotojas perspėjamas iškart, jei nustatoma, jog mobilios programos bando atlikti neįprastus veiksmus ar paleisti nematomus procesus.

Rašyti komentarą