Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

ESET Mobile Security – atsakas į dažnėjančias Android atakas

Sigita
  • Paskelbta 2014-08-11
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

android robotasŽmonių, įsigyjančių Android vis daugėja, tačiau besirūpinančių jos saugumu skaičius taip sparčiai neauga. ESET ekspertai pastebi, jog esama nusistovėjusių įpročių apsaugoti PC, tuo tarpu mobiliųjų įrenginių apsauga tebėra naujas ir ne toks jau dažnas dalykas. Vis dėlto besikartojantys kibernetiniai išpuoliai verčia ieškoti būdų ir galimybių, kaip padaryti savo Android įrenginį ne tokį pažeidžiamą.

ESET yra sukūrusi specialią Mobile Security apsaugos programą. Ar verta ją įsidiegti ir kodėl?

Norintiems išmėginti, bet nemėgstantiems įsipareigoti ESET siūlo nemokamą versiją. Verta pastebėti, jog kai kurios galimos naudotis funkcijos pranoksta mokamų antivirusinių programėlių siūlomas galimybes. Tuo tarpu mokama Premium versija šias galimybes išplečia ir pasiūlo keletą naujų.

Antivirusinė apsauga

Be abejo, būdama antivirusine programa, ESET Mobile Security sukurta pirmiausiai apsaugoti vartotoją nuo grėsmių jam naršant internete. Dar 2013 metų gegužę nepriklausomi tyrėjai įvertino, jog tikslus kenkėjų įvertinimas siekia net 99,7 procentus. Todėl, kaip ir skelbiama programos aprašyme, galima tikėtis, jog naršymas internete taps daug saugesnis įsidiegus net ir nemokamą ESET Mobile Security versiją.

Nepageidaujamų programėlių nustatymas

Mobiliojo įrenginio nuskaitymas skirtas apsaugoti telefoną ar planšetinį kompiuterį nuo grėsmių realiu laiku. Tokiu būdu nustatomos programos, kurios slapčia naudojasi įrenginio duomenimis – siunčia SMS žinutes, skambina padidinto tarifo numeriais ar naudojasi interneto srautu. Nuskaitymas nesutrikdo vykdomo įrenginio darbo, o po jo galima peržiūrėti rezultatus apie aptiktas grėsmes.

Atnaujinimas

Programėlėje įdiegta ESET Live Grid funkcija nuolat surenka iš vartotojų duomenis ir juos siunčia į ESET laboratoriją. Taip gaunama nuolatinė informacija apie dažniausiai pasitaikančius kenkėjus ir kuriami atnaujinimai, susiję su realiomis grėsmėmis.

Apsauga nuo vagysčių

Funkcija Anti-Theft skirta reaguoti, kai įrenginys pavagiamas. Nuotoliniu būdu galima įjungti sireną, kuri veikia net ir tada, kai įrenginio garsas yra išjungtas – tai padeda aptikti įrenginį, jei jis yra netoliese. Tuo tarpu GPS koordinačių nustatymas skirtas nustatyti tikslią įrenginio vietą bet kur toliau. Nepavykus atgauti įrenginio ESET Mobile Security leidžia nuotolinio būdu blokuoti duomenis, esančius dingusiame įrenginyje. Taip užtikrinama, kad joks asmuo, neturintis autorizuoto prisijungimo, negalės pasinaudoti telefone ar planšetiniame kompiuteryje esančia informacija.

Aukštesnio lygio apsauga

Siekiantiems aukščiausio lygio apsaugos, ESET Mobile Security gali pasiūlyti daugiau funkcijų, už kurias, tiesa, reikės mokėti. Vis dėlto išmaniųjų įrenginių savininkai galės būti tikri dėl visapusės apsaugos. Pavyzdžiui, pavogus įrenginį jį bus galima užrakinti nuotoliniu būdu paprasčiausiai nusiunčiant atitinkamą žinutę; nuotoliniu būdu siūlomas ir visiškas duomenų ištrynimas, kad vagys negalėtų pasinaudoti svarbia informacija. SIM kortelės apsaugos funkcija leidžia nustatyti, kada į įrenginį įdedama svetima SIM kortelė bei atskleidžiama jos kontaktinė informacija.

Kitos funkcijos

Be anksčiau minėtų, mokama ESET Mobile Security versija siūlo ir programėlių auditą, kai tikrinamas įdiegtų programėlių prieinamumas prie vartotojo informacijos, ir SMS bei skambučių filtrą. Pastaroji funkcija leidžia blokuoti nepageidaujamus skambučius ar žinutes nustatytu laiku.

ESET Mobile Security veikia tiek mobiliajame telefone, tiek planšetiniame kompiuteryje – pastarojo nereikės vartyti, nes programėlė automatiškai prisitaiko prie įrenginio matmenų bei padėties.

Daugiau informacijos apie produktą galima rasti čia.

Rašyti komentarą