Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

eScan: grėsmę vartotojams kelia Mandiant virusas - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2016-03-24

Antivirusinių sprendimų kūrėja eScan įspėja apie dar vieną išpirkos reikalaujantį kenkėją – Mandiant. Šis virusas priklauso Urausy kenkėjų šeimai, jis užrakina aukos kompiuterį ir reikalauja sumokėti 300 dolerių už neva pažeidžiamus įstatymus naršant internete ar kompiuteryje saugomus draudžiamus duomenis. Sumokėjus išpirką pinigų atgauti praktiškai neįmanoma.

Mandiant plinta brukalo el. laiškais, juose prisegtuose failuose, taip pat kenkėjiškose svetainėse. Šis virusas pasinaudoja sistemos saugumo spragomis ir dažnai įsidiegia be vartotojo žinios. Patekęs į kompiuterį, kenkėjas atidaro ekraną dengiantį puslapį ir reikalauja išpirkos.

Vartotojams patariama būti atidesniems ir vengti kenkėjiškų svetainių, neatidaryti el. laiškų nuo nežinomų siuntėjų, juo labiau neatidaryti tokiuose el. laiškuose prisegtų failų. Susidūrus su Mandiant ar panašiu išpirkos reikalaujančiu kenkėju, eScan programų naudotojams patariama aktyvuoti Gelbėjimo diską (Rescue Disk), kuris padeda atstatyti ir išvalyti Windows sistemą. Daugiau informacijos apie Gelbėjimo diską rasite čia.

Vartotojai taip pat gali išbandyti nemokamą eScan įrankį, kuris tikrina sistemos registrą, pašalina virusus, šnipinėjimo ir kitas kenkėjiškas programas. Atsisiųsti įrankį galima iš čia.

Rašyti komentarą