Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Duomenų atsarginės kopijos: kodėl verta jas daryti? - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2017-03-31

Ar žinojote, kad kovo 31-ąją IT profesionalai visame pasaulyje mini duomenų atsarginių kopijų dieną? Šiandien išties puiki proga susimąstyti, ką darytumėte, jei prarastumėte visus duomenis. Juk kasdien nutinka įvairiausių situacijų: nuo standžiųjų diskų gedimų ar virusų iki duomenų vagystės.

Kas yra atsarginės kopijos?

Tiesą sakant, nieko stebuklingo – tai jūsų failų kopijos, saugomos alternatyviame įrenginyje, saugykloje ar debesyje tam, kad galėtumėte atstatyti savo prarastus ar pažeistus originalius duomenis. Ir nors galima daryti duomenų kopijas rankiniu būdu, dauguma vartotojų teikia pirmenybę programinei įrangai, kuri automatiškai daro atsargines duomenų kopijas.

Šie duomenų kopijas kuriantys sprendimai leidžia nustatyti, kaip dažnai daryti kopijas, taip pat taupyti disko/saugyklos vietą, nes dažniausiai kopijos saugumos suspaustu formatu. Be to, dauguma programinės įrangos turi duomenų atstatymo funkciją, kurios pagalba galima atkurti ne tik pavienius failus, bet ir visą sistemą.

Kodėl verta jas daryti?

Remiantis tyrimais, vien Amerikoje kas savaitę sugenda apie 140 tūkstančių standžiųjų diskų, o ką kalbėti apie kitus saugumo pažeidimus, kaip duomenų nutekinimas, kenksmingos, duomenis vagiančios programos. Duomenys prarandami tiesiog kiekvieną dieną. Itin skaudu prarasti asmenines, šeimos nuotraukas ar kitus svarbius failus, tačiau įmonėms tokie duomenų praradimai dažniausiai sukelia didelių, finansiniais nuostoliais besibaigiančių nemalonumų.

Net 74 proc. įmonių yra praradusios korporatyvinius duomenis. 32 proc. organizacijų prireikė kelių dienų, kad atstatytų pažeistus failus ar sistemą, o 16 proc. – to visiškai neįstengė. Kaip teigia 70 proc. smulkių įmonių, kiekvienas toks duomenų praradimas gali ženkliai, ypač finansiškai paveikti jų verslą.

Kur saugoti atsargines duomenų kopijas?

Variantų yra keletas: galima saugoti lokaliai fiziniuose įrenginiuose, arba debesyje. Kai kurios įmonės renkasi dvigubą sprendimą: kopijas saugo tiek debesyje, tiek lokaliai.

Kokius sprendimus pasirinkti atsarginių kopijų darymui?

Kaip teigia pažangios IT programinės įrangos platintoja „Baltimax“, įmonės gali pasirinkti joms tinkamiausius duomenų atsarginių kopijų kūrimo sprendimus pagal konkrečius savo poreikius. Vienoms įmonėms tinka „Druva“, kitoms – „Storage Craft“, dar kitoms – „Acronis“ ir t.t.

Jei nežinote, koks atsarginių duomenų kopijų sprendimas geriausiai tiktų jūsų įmonei – kreipkitės, padėsime.

Rašyti komentarą