Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Duomenų analitika – svarbus verslo sėkmės mechanizmo sraigtelis

Duomenų analitika – svarbus verslo sėkmės mechanizmo sraigtelis
Kiekviena įmonė nori įgyti konkurencinį pranašumą ir pasiekti geriausius rezultatus. Vienas būdų, kuris ypač palengvina šių tikslų įgyvendinimą – duomenų analizė. MicroStrategy (2020) pateikė statistiką, jog 59% organizacijų visame pasaulyje naudoja didžiųjų duomenų (angl. big data), o 52% pažangiąją ir prognozavimo (angl. advanced and predictive) analitiką. Jei kyla klausimas, kodėl įmonės analizuoja savo duomenis, atsakymas labai paprastas – tam, kad atrastų naudingų įžvalgų, padėsiančių priimti verslui reikšmingus sprendimus ir optimizuoti savo veiklos procesus.

(Ne)sudėtingas procesas

Duomenų analitika iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti labai sudėtingas ir painus procesas. Tačiau šių dienų rinkoje galima rasti ne vieną tai supaprastinantį įrankį, kuris nukreips šį požiūrį teigiama linkme. Sutikite Tableau –  analitikos programinę įrangą, su kuria atsakymus į įvairius su duomenimis susijusius klausimus galima rasti vos keliais paspaudimais ir be jokio papildomo programavimo. Ši programa leidžia sujungti duomenis iš skirtingų jų saugojimo vietų. Taip pat suteikia galimybę juos tyrinėti vizualizuojant, tokiu būdu daug paprasčiau atrandant vertingas įžvalgas. Tableau ypatinga ir tuo, jog turi stiprią bendruomenę – daugiau nei 19 000 įmonių visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva: čia organizacijos irgi pasitiki minėtąja programa. Viena tokių yra telemetrijos įrangos sprendimų tiekėja „Teltonika Telematics“, kuri jau daugiau nei metus naudojasi Tableau duomenų analitikos įrankiu. Savo įspūdžiais ir patirtimi pradėjus veikti Tableau sutiko pasidalinti GPS sekiklių produktų vadovas Ignas Galuškinas, kuris rūpinosi Tableau integracija įmonėje.

Poreikis susisteminti informaciją

Verslui plečiantis, didėjant pardavimų, užsakymų kiekiui, tampa fiziškai neįmanoma susekti visų kiekvieno sandorio ypatybių, todėl į pagalbą yra pasitelkiama tam sukurta programinė įranga. Tokioje situacijoje atsidūrusi ir sparčiai auganti įmonė „Teltonika Telematics“, kuri šiuo metu nuolat atlieka pardavimų informacijos analizę: kaip gaminiai yra parduodami, aktyvuojami, kaip kuriamos atnaujinimo užduotys ir pan. Pasak Igno, anksčiau duomenų analitikai buvo naudojami kiti įrankiai, duomenys dažnai buvo renkami rankiniu būdu, tačiau tai užtrukdavo daug daug laiko, o visiems norams įgyvendinti neužteko funkcionalumų.

Apžvelgus rinkos pasiūlą, buvo nuspręsta išbandyti Tableau. Ši programinė įranga puikiai išsprendė problemas, kurios trukdė sklandžiam duomenų analitikos darbui. Duomenys iš skirtingų duomenų bazių tapo prieinami vienoje vietoje, jiems lengvai buvo pritaikomi filtrai, ataskaitos personalizuojamos, estetiškos ir lengvai suprantamos, kitaip tariant, atsirado prezentacinis duomenų sluoksnis. Na, o svarbiausias „Teltonika Telematics“ komandos išskirtas privalumas – galimybė lengvai dalintis ataskaitomis su kitais kolegomis. Taip į analitikos procesą įtraukus daugiau komandos narių tampa lengviau generuoti idėjas.

Reikšmingi pokyčiai

Ignui, kurio pareigos nėra tiesiogiai susijusios su analitika, teko galimybė organizuoti visą Tableau sprendimo naudojimo pradžios procesą bei pačiam išbandyti šį įrankį. Jo teigimu, patirtis nudžiugino. Programinė įranga buvo paleista ir išbandyta su Youtube ir instrukcijų pagalba be jokių trikdžių, taip iš karto suteikdama naudos. Visi įmonės vadovų sugalvoti grafikai ar duomenų pjūviai labai greitai materializavosi ir leido surasti atsakymus į iškilusius klausimus. Be to, klientų aptarnavimo darbuotojai, anksčiau valandas leisdavę prie ataskaitų paruošimo, naudodami Tableau ir automatizuodami procesus, sumažino savo laiko sąnaudas. Įmonėje analitikos sprendimu naudojasi ir kitų skyrių bei visos įmonės vadovai: „Visi mato duomenis ir visi juos supranta“ – teigia produkto vadovas Ignas.

„Teltonika Telematics“ duomenų analitikos sprendimo Tableau naudojimo atvejį galima pavadinti sėkmės istorija, nes turėti lūkesčiai pavirto realybe. Įmonė rekomenduoja šį įrankį tiek mažoms, tiek didelėms organizacijoms ir siūlo nepamiršti, jog: „Neužtenka vien tik turėti duomenis – reikia juos apjungti, sisteminti, ir norint gauti atsakymus į klausimus, žiūrėti į juos naudojant patogų ir intuityvų įrankį. Tokį kaip Tableau.“

O Jūs ar turėsite savo sėkmės istoriją?

______________________________________________________________________________

Kviečiame įgalinti savo duomenis ir išbandyti Tableau duomenų analitikos sprendimą: https://tableau.lt/.

Rašyti komentarą