Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Daugiau nei pusė „Mac“ kompiuterių naudotojų nenaudoja jokios antivirusinės apsaugos - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2013-02-04

Ilgą laiką gyvavęs mitas apie „Mac“ atsparumą virusams ir kenkėjiškoms programoms buvo sužlugdytas 2004 m., kai pasirodė pirmieji kenkėjai, nusitaikę į „Apple“ operacinę sistemą. Kasmet „Mac“ skirtų kenkėjiškų programų vis daugėja, vien per pastaruosius metus ESET grėsmių laboratorija nustatė virš dešimties naujų kenkėjų, tarp kurių į didžiausią „Mac“ kompiuterių zombių („botnet“) tinklą užkrėstus įrenginius įtraukęs Trojos arklys „Flashback“. Tuo tarpu 2012 m. žurnalo „Macworld“ atliktas tyrimas[1] atskleidė, kad 57,5 proc. „Mac“ vartotojų nenaudoja jokios antivirusinės apsaugos.

„Nei viena operacinė sistema nėra 100 procentų saugi. Žinoma, palyginus „Mac“ skirtų grėsmių ir kitų platformų, ypač „Windows“, atakų kiekius, gautume gerokai mažesnį skaičių „Apple“ naudai. Deja, susirūpinimą kelia vis didėjantis „Mac“ skirtų grėsmių kiekis, taip pat, kad užkrėsti kompiuteriai lengvai gali tapti kitų platformų virusų ir kenkėjiškų programų nešėjais kitiems įrenginiams“, – tvirtina ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas Tomas Parnarauskas.

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristatė naujos kartos antivirusines programas „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“, skirtas itin populiariai „Mac OS X“ platformai. Abu sprendimai su naujomis ir patobulintomis funkcijomis, euristine grėsmių nustatymo technologija bei debesų kompiuterija pagrįstu nuskaitymu užtikrina maksimalų apsaugos lygį ir proaktyvią apsaugą „Mac“ kompiuteriams. Programos naudoja itin minimalius sistemos resursus, išlaikant maksimalią kompiuterių veikimo galią. Naujos „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“ realiu laiku apsaugo nuo naujų pasirodančių grėsmių, taip pat užkerta kelią virusams, plintantiems „Windows“ ar „Linux“ platformomis mišriuose tinkluose.

„ESET Cyber Security“ užtikrina pagrindinę kompiuterio apsaugą, o „ESET Cyber Security Pro“ pasitelkia asmeninę ugniasienę ir interneto turinio valdymo įrankį – tėvų kontrolę. Pastaroji funkcija leidžia tėvams kontroliuoti vaikų veiklą internete ir apsaugoti juos nuo žalingo turinio bei neigiamo informacijos poveikio, blokuojant nepageidaujamus tinklalapius ar svetainių kategorijas pagal turinį. Asmeninė ugniasienė apsaugo virtualią tapatybę ir asmeninius duomenis apsiperkant internetu ar naudojantis e-bankininkyste, vartotojai gali leisti arba blokuoti visus įeinančius ir išeinančius pasirinktų programėlių prisijungimus, paslaugas ar prievado numerius.

Abi programos turi nešiojamų laikmenų kontrolę, leidžiančią tikrinti USB, CD, DVD laikmenas nuo grėsmių ir blokuoti nepageidaujamus išorinius įrenginius. Nepriklausoma antivirusinių programų testavimo laboratorija „AV-Comparatives“[2] savo „Mac“  apsaugos apžvalgoje 2012 m. naują ESET apsaugos kartą jau įvertino, kaip „labai gerai apgalvotus produktus“.

Daugiau informacijos apie naujas programas: „ESET Cyber Security Pro“ ir „ESET Cyber Security“.

 [1] Žurnalas „Macworld“ apklausa, 2012 m. balandis:http://www.macworld.co.uk/mac/news/?newsid=3353110

[2] „AV-Comparatives“ Mac apsaugos apžvalga 2012 m. spalis: http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/mac-security-reviews/165-mac-security-review-oct-2012

Rašyti komentarą