Kad į Apple įrenginį įsilaužta, vartotojas supranta ekrane išvydęs štai tokią žinutę: „Į jūsų įrenginį įsilaužė Oleg‘as Pliss‘as. Tam, kad įrenginys būtų atrakintas, į [nurodytą el. paštą] jūs PRIVALOTE pervesti 100 dolerių/eurų, pasinaudodami Moneypack, Ukash ar PaySafeCard paslauga” (Hacked by Oleg Pliss. For unlock device YOU NEED send voucher code by 100 $/eur one of this (Moneypack/Ukash/PaySafeCard) to [email address]).
Ką reikėtų daryti tokiu atveju? ESET pataria: nepanikuokite ir negalvokite mokėti. Įrenginio kontrolę, tikėtina, bus galima atgauti ir neįvykdžius sukčių reikalavimų. Vis dėlto pravartu apsaugoti savo Apple įrenginį profilaktiškai, t.y. nelaukiant, kol nusikaltėliai pavers jį taikiniu. Tam reikėtų atlikti tris nesudėtingus žingsnius:
–> Laikykite įjungtą Apple dviejų pakopų tapatybės nustatymo režimą (2-factor authentication)
–> Palaikykite automatinį duomenų atsarginio kopijavimo režimą (backup), naudodami iCloud, iTunes ar Time Machine.
–> Sukurkite tikrai stiprų ir autentišką slaptažodį (daugiau apie gerų slaptažodžių kūrimą galite skaityti ČIA)
ESET vyresnysis saugumo ekspertas David Harley ypatingai pabrėžia dviejų pakopų apsaugos sistemą. „Apple galimybės turi būti išnaudotos”, – sakė jis. -„Kiek man yra žinoma, nė vienas Apple įrenginių savininkas, naudojęs dviejų pakopų autentifikacijos sistemą, nuo šio išpuolio nukentėjęs nebuvo. Be to, gal jau pats laikas pakeisti ir savo slaptažodį?”
Australijos Apple padalinys visiems šių įrenginių savininkams susidūrus su šiais sukčiais pasiūlė iš karto kreiptis į AppleCare pagalbos centrą arba į artimiausią oficialią parduotuvę. Be supratimo ir paguodos žodžių, tikėtina, gausite ir profesionalią pagalbą savo įrenginiui atblokuoti. Na, o tuo atveju, jei problemą norite išspręsti pats, sukčių paveiktą įrenginį galite pabandyti perjungti iš naujo – reset‘inti. Vis dėlto, turint galvoje, kad visa informacija ištrinama, tai rekomenduotina tik tuo atveju, jei esate pasirūpinę svarbių duomenų atsarginėmis kopijomis.
Rašyti komentarą