Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Botnet tinklai - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2008-01-14

Vis dažniau spaudoje galima aptikti daugeliui galbūt naują žodį- botnet. Trumpai pamėginsiu paaiškinti kas tai ir su kuo tai valgoma 🙂

Botnet yra viena sparčiausiai augančių grėsmių. Tai yra virusų sukuriami iš išorės valdomų kompiuterių tinklai. Į tokius tinklus gali būti sujungiami šimtai tūkstančių kompiuterių, kurie valdomi vieno žmogaus vykdo įvairias komandas- pavyzdžiui siuntinėja elektronines šiukšles (”spam”). Tokių kompiuterių savininkai net neįtaria, jog naudojamasi jų kompiuteriu ir asmenine informacija.
Botnet yra labai lankstus ir pavojingas įrankis, galintis užtvindyti kibernetinę erdvę nereikalingomis žinutėmis, sulėtinti sistemos darbą, netgi suduoti smūgį ekonomikai. Botnet tinklus sukuria virusai, o tų virusų kūrėjams už tai dosniai atsilyginama. Egzistuoja net pogrindinė botnet nuomos rinka, kai tokiu tinklu už atitinkamą mokestį galima naudotis tarkim valandą ar dvi ir per tą laiką pridaryti žalos.
Jei pamenat tuos įvykius Estijoje, kuomet vykstant Rusijos atstovų protestams dėl paminklo perkėlimo, buvo mėginama sugadinti Estijos institucijų tinklapius, irgi buvo vykdoma per botnet tinklą.

Pasak Lietuvos
Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos per 2007 metus buvo užregistruoti 3913 unikalūs lietuviški IP (angl. Internet
Protocol) adresai, veikiantys/įtraukti į botnet tinklų veiklą. Esant įtarimams, tinklalapyje www.esaugumas.lt/botnet galima pasitikrinti,
ar kompiuterio IP adresas nebuvonėra užfiksuotas botnet duomenų bazėje.

Temos

Rašyti komentarą