Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Baltimax partnerių konferencija‘22 - Vilnius, Kaunas ir Klaipėda

Baltimax partnerių konferencija‘22

Balandžio 7-14 d. vyko Baltimax partnerių konferencijos Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. Iš viso dalyvavo beveik 100 partnerių iš visų miestų. Šiais metais kvietėme susitikti gyvai ir praleisti pusdienį kartu. Ne tik išgirsti naujienas, aktualijas, tačiau ir pabendrauti degustuojant alų, neoficialioje aplinkoje.

Paminėti svarbiausi atnaujinimai

Konferenciją atidarė Baltimax įmonės vadovas Andrius Mickevičius, apžvelgdamas 2021 metus ir atkreipdamas dėmesį į debesyje valdomų sprendimų naudą tiek partneriui, tiek klientui. Priminė ESET Cloud Office Security sprendimo naudą bei aktualumą. „Kiekvienam, kuris naudoja Microsoft 365 šis sprendimas yra reikalingas. Tai puiki tema pradėti pokalbį su klientu“,- sakė Andrius. Greta debesijos temos buvo paliestas ir XDR sprendimas. Visai neseniai ESET Enterprise Inspector pakeitė ne tik pavadinimą bet ir funkcionalumą. Nuo šiol XDR įgalinantis ESET PROTECT platformos komponentas ESET Inspect, užtikrina pažeidimų prevenciją, geresnį matomumą ir ištaisymą. Plačiau galite skaityti čia.

Andrius Mikevičius

Tikslinės atakos nelaukia

Šį kartą Baltimax partnerių konferenciją norėjome praturtinti papasakojant apie tai, o kaip visgi vyksta atakos ir kaip reikėtų nuo jų apsisaugoti. Pardavimų inžinierius Lukas Apynis dalinosi patirtimi, kaip tiriame tikslines atakas, nutaikytas į Lietuvos įmones. Iš atliktos apklausos po konferencijų, matome, kad šis pranešimas partneriams buvo įdomiausias. Čia buvo pateikta nemažai realių atakų pavydžių su šiek tiek humoru papasakota tikslinių atakų absurdiškumas, kuomet prašome susimokėti už duomenis iki tam tikro laiko pritaikius nuolaidą. Kolega patarė – geriausia iš viso nemokėti už duomenis, nes vis tiek nėra garantijos, kad jie bus sugrąžinti. Prevencijai geriausia duomenis laikyti debesyje, įdiegti pažangią antivirusinę programą, užtikrinti automatinį atsarginių duomenų kopijų darymą, naudoti slaptažodžių valdymo programinę įrangą ir 2FA, o svarbiausia pasirūpinti, kad visi darbuotojai būtų susipažinę su galimomis grėsmėmis ir turėtų elementarių kibernetinio saugumo žinių.

Lukas Apynis

Štai kodėl mes augame

Prieš trumpą pertrauką partneriams gerai pažįstami veidai Deividas Bubnelis ir Tadas Pitrėnas pristatė 7 scenarijus, kodėl derėtų rinktis ESET. Iš esmės šio pranešimo paskirtis – motyvuoti. Pardavimų vadovas Tadas pateikė nemažai aktualių skaičių apie augimą. Net 42 proc. praėjusiais metais augome Enterprise segmente. 9 iš 10 atsinaujina ESET, 6 iš 10 atsinaujindami sprendimus, pasinaudoja proga ir renkasi aukštesnės apsaugos sprendimus. Esame 17 metų rinkoje, todėl puikiai žinome, ko reikia Lietuvoje veikiančioms įmonėms. Ir tai tik kelios priežastys, kodėl reikėtų rinktis ESET. Nemažą krepšelį naudų pateikė pardavimų vadybininkas Deividas. Buvo detaliau pristatyta ESET partnerių programa ir naudos partneriams, priminta Baltimax motyvacinė programa, kurioje gali dalyvauti bet kuris partneris. Pranešimas buvo užbaigtas patarimais, kai būtų galima uždirbti 2022 metais daugiau. „Raskite, kurie jūsų klientai dar nenaudoja ESET, o jei jau naudoja, pasiūlykite pereiti į debesį“,- patarimais dalinosi Deividas.

PAM ar DLP? O gal abu?

Po pertraukos partnerių laukė dar du pranešimai. Pirmasis apie PAM (Privileged access management), antrasis apie DLP (Data Loss Prevention). Šiuos sprendimus geriausiai išmano Baltimax pardavimų inžinierius Gediminas Mikelionis. Visai neseniai gausų Baltimax produktų krepšelį papildė pasaulyje žinomas PAM sprendimas Senhasegura, apie šio sprendimo naudą bei išskirtinumus Gediminas papasakojo partneriams. Pranešimo pradžioje buvo pateikta IT darbuotojų naudojamų slaptažodžių statistiką. Pavyzdžiui, net 50 proc. IT profesionalų naudoja jau seniau naudotus slaptažodžius, ar net 60 proc. naudoja tokį pat slaptažodį tiek darbe, tiek namuose. PAM sprendimas įmonėms padeda užtikrinti privilegijuotųjų vartotojų veiksmų valdymą ir kontrolę. Sprendimai apima slaptažodžių generavimo ir saugojimo funkcionalumą. Apsaugo organizaciją nuo atsitiktinio ar sąmoningo netinkamo privilegijuotos prieigos naudojimo. PAM sprendimas Lietuvoje pradėjo populiarėti, kuomet 2018 metais LR vyriausybė patvirtino kibernetinio saugumo įstatymą, kuriame teigiame, kad privaloma būtų vykdoma administratorių paskyrų kontrolė, papildomi slaptažodžių saugumo reikalavimai.

DLP sprendimas jau gerai pažįstamas partneriams. Tačiau šį kartą į duomenų praradimo prevenciją Gediminas pažiūrėjo kitu kampu ir pateikė kelis scenarijus, kuriuose DLP gali padėti įmonėms. Buvo pristatyti scenarijai intelektinės nuosavybės vagystės atveju, netyčinio duomenų nutekinimo metu ir duomenų vagystės atveju, kuomet dirbame nuotoliniu būdu. Kartu su realiais scenarijais buvo primintos ir gerai žinomo Safetica pagrindinės vertės: auditas, įspėjimai ir ataskaitos, kontrolė bei vartotojų elgsenos stebėjimas.

Gediminas Mikelionis

Konferenciją užbaigė Andrius, su paprasta žinute. Net jei dabar kibernetiniai chuliganai „Anonymous“ veikia prieš Rusiją ir padeda likusiam pasauliui, nereiškia, kad tokių gerai pasirengusių grupuočių jėgos nebus nukreiptos prieš taikias organizacijas. Todėl skatiname savo partnerius užtikrinti klientų kibernetinį saugumą ir visuomet būti žingsniu priekyje, nei bet kurios kibernetinės atakos.

Daugiau renginio akimirkų rasite nuotraukų albume.

Rašyti komentarą