Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Balandžio virusų TOP 10: naujokai išstūmė senbuvius | Sprendimai verslui

Balandžio virusų TOP 10: naujokai išstūmė senbuvius
Sigita
  • Paskelbta 2016-05-15
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Saugumo sprendimų kūrėjos ESET duomenimis sudaromas labiausiai plintančių kenkėjiškų programų dešimtukas praėjusį mėnesį didelių staigmenų nepateikė – į saugumo ekspertų akiratį pateko keli nauji kenkėjai, tuo tarpu anksčiau aktyviai siautę virusai jau prarado savo pozicijas.

Pirmoje vietoje išliko jau kurį laiką iš populiarumo viršūnių nepasitraukiantis „Win32/Bundpil“, plintantis per nešiojamas laikmenas. Šis kenkėjas gali ištrinti .exe, .Backup, .cmd ir kitus panašius failus.

Antroje vietoje – „JS/TrojanDownloader.Nemucod“. Šis trojanas aktyviai dalyvauja per pasaulį besiritančioje kenkėjiškų elektroninių laiškų bangoje. „Nemucod“, patekęs į kompiuterį, atsiunčia kitus virusus, šiuo atveju išpirkos reikalaujančius kenkėjus. Apie tai jau skelbėme kartu su ESET.

Į TOP 10 trečią bei ketvirtą vietą prasimušė naujokai. Trečioje vietoje balandį buvo „JS/Danger.ScriptAttachment“, plintantis el. laiškuose kaip prisegtas kenkėjiškas JavaScript failas, galintis į užkrėstą kompiuterį atsiųsti kitus virusus. Po jo sekė „Win32/Agent.XWT“, besislepiantis kenkėjiškame turinyje.

Penktoje dešimtuko vietoje liko senbuvis „HTML/ScrInject“, nukreipiantis naršyklę į norimas kenkėjiškas svetaines, o dažniausiai tiesiai į kenkėjiškų programų atsisiuntimą.

Šeštoje vietoje – „HTML/Refresh“, taip pat nukreipiantis naršyklę į norimas kenkėjiškas svetaines. Kenkėjiškas programos kodas dažniausiai būna įterptas HTML puslapiuose.

ESET virusų dešimtuko apačioje balandį liko kenkėjai, anksčiau karaliavę aukštesnėse pozicijose. Septintas buvo „Win32/Ramnit“, galintis siųsti momentines vartotojo veiklos nuotraukas, vogti informaciją bei savarankiškai išjungti kompiuterį. Aštuntas – „LNK/Agent.CR“. Devintas – polimorfinis virusas „Win32/Sality“, pasižymintis pažeidžiamų kompiuterio operacinės sistemos vietų išnaudojimu.

Paskutinis šįkart liko „LNK/Agent.BZ“. Ši viruso atmaina veikia kaip nuoroda, kuri šalia legaliai veikiančio programinio kodo paleidžia ir kenkėjišką. Jo veikimo principai panašūs į senesnes autorun.inf versijas.

 

 

Rašyti komentarą