Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Atsarginės duomenų kopijos: ką rinktis – „Windows“ ar dedikuotą sprendimą? - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2017-06-26

Įmonių vadovams kartais kyla klausimų, ar verta investuoti į dedikuotą atsarginių duomenų kopijų sprendimą, ar vis dėlto pakaktų „Windows“ siūlomo „backup“. Tiesa ta, kad tinkamas atsarginių duomenų kopijų sprendimo pasirinkimas gali nemažai prisidėti prie kompanijos sėkmingos veiklos, nesvarbu, ar tai didelė korporacija, ar visiškai maža įmonė. Taigi, kaip pasirinkti teisingai?

Visų pirma, verta žinoti, kuo skiriasi atsarginių kopijų darymo metodai, tiksliau disko atvaizdų darymas (angl. imaging) nuo klonavimo. Disko atvaizdo darymo produktai sukuria suspaustą jūsų operacinės sistemos su visais failais ir programomis failą, kuris dažniausiai saugomas vidiniame arba išoriniame diske. Pažangūs atvaizdo darymo sprendimai gali saugoti atvaizdus debesijoje ir netgi kurti failus iš debesijos.

Tuo tarpu, disko klonavimas padaro tikslią jūsų disko kopiją, kuri nėra suspausta, taigi prireikus gali būti iškart naudojama kaip pirminis diskas. Šis klonavimo veiksmas nėra inkrementinis ar pavienis, diskas gali būti perrašytas.

Taigi, ką siūlo „Windows 10“?
„Windows 10“ skaido savo atsarginių duomenų kopijų kūrimo sprendimus į dvi dalis: failų istoriją ir atvaizdų „backup“. Pirmoji daro atsargines kopijas tų failų, kuriuos saugote „Windows Libraries“, vadinasi viską, ką saugote dokumentų, muzikos, nuotraukų ir vaizdo įrašų kataloguose bei naršyklės „Favorites“ kataloge. Tai paprastas „backup“, galintis pagelbėti, kai netyčia ištrinate kurį nors failą.

Antrasis pasitelkia atvaizdų kūrimą. Šis sprendimas vadinasi „Windows 7 Backup and Restore“ ir, deja, veikia gana lėtai. Pavyzdžiui, C: disko atvaizdo sukūrimas ir išsaugojimas kitame F: diske gali užtrukti apie valandą. Tiek pat reikės palaukti, kol šis atvaizdas bus atkurtas. Be to, „Windows“ nesuteikia daug pasirinkimo, kurį diską „backup’inti“ ir kur saugoti jo atvaizdą. Galbūt to pakanka paprastiems vartotojams, bet verslui – vargu bau.

O ką siūlo dedikuoti „backup“ sprendimai?

Nereikia nė sakyti, dedikuoti atsarginių duomenų kopijų darymo sprendimai yra sukurti šiam veiksmui nuo pat pradžių. Veikdami sparčiai jie siūlo naudingas funkcijas, todėl tampa vertesni už nemokamus sprendimus. Profesionalūs IT administratoriai gauna gerokai daugiau kontrolės ir aiškumo, kas ir kaip yra daroma. Šie sprendimai tinka ne tik kompiuteriams, bet ir darbo stotims ar serveriams, net virtualiai aplinka.

Dedikuoti atsarginių duomenų kopijų sprendimai gali pasiūlyti planavimą (angl. scheduling), yra galimybė rinktis, kiek inkrementinių „backup“ daryti. Administratoriai gali valdyti „backup“ įrankius nuotoliniu būdu. Taip pat dedikuoti sprendimai leidžia kurti atsargines kopijas ne visų failų, o tik jų naujų fragmentų – tarkime, jūs jau turite vieno failo atsarginę kopiją, bet originalus failas buvo redaguotas, papildytas nauja informacija, tokiu atveju, sprendimas kurs ne dar vieną atsarginę failo kopiją, o tik jo fragmento atvaizdą. Taip taupomi serverio resursai.

Taip pat dedikuoti atsarginių duomenų kopijų sprendimai yra patikimi ir užtikrina, kad galėsite be didelio vargo atkurti savo duomenis. Pažangūs įrankiai leidžia sparčiai atkurti ne tik pavienius failus, bet ir visą sistemą, tai ypač naudinga kibernetinių incidentų atveju, kai brangi kiekviena minutė, tad galėsite dirbti be brangiai atsieinančių prastovų.

Išvada
Įmonių vadovai turėtų gerai apsvarstyti, kas jiems yra svarbiau – ar sutaupyti nedidelę sumą ir naudotis paprastą, namų vartotojams prieinamą nemokamą „backup“ sprendimą, ar vis dėlto investuoti į savo verslo saugumą ir ramybę ir rinktis pažangius dedikuotus atsarginių duomenų kopijų kūrimo sprendimus.

Rašyti komentarą