Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Atgal į mokslus: kaip apsaugoti savo įrenginius ir duomenis - Sprendimai verslui

Atgal į mokslus: kaip apsaugoti savo įrenginius ir duomenis
Greta
  • Paskelbta 2016-08-25

Kiekvieną rudenį universitetų ir kolegijų duris praveria nauji studentai ir, turime pripažinti, kiekvienais metais jie atsineša vis daugiau įrenginių – šiuolaikinių studentų kuprinės ar rankinės svyra nuo nešiojamų kompiuterių, planšečių ir išmaniųjų telefonų bei kitų įrenginių.

Kuo daugiau įrenginių mes turime, tuo svarbiau tampa juos tinkamai apsaugoti – ne tik nuo kenkėjiškų programų, bet ir nuo duomenų netekimo, privatumo pažeidimų, taip pat nuo įrenginių pasisavinimo ar jų praradimo.

Saugumo ekspertai pripažįsta, kad mokyklos ir universitetai yra viena iš vietų, kuriose galima prarasti savo įrenginį. Dėl itin didelės išmaniųjų įrenginių koncentracijos mokymosi įstaigose, nusikaltėliai gali taikytis į norimus modelius pagal jų pelningumą ir ar lengva pasisavinti duomenis. Tokių incidentų statistika tiesiog negailestinga – su įrenginių ar duomenų pasisavinimu daugiausiai susiduria 22-24 metų vaikinai ir 18-21 metų merginos.

Pateikiame keletą patarimų, kaip apsaugoti savo įrenginius ir duomenis:

  • Naudokite įrenginyje integruotas apsaugos funkcijas, taip pat papildomus saugumo sprendimus – juos laiku atnaujinkite, kad apsisaugotumėte nuo naujausių kenkėjiškų programų ir atakų.
  • Jei naudojatės viešu Wi-Fi internetu, naudokite VPN siunčiamų duomenų šifravimui, kad šnipinėjantys asmenys negalėtų pasiekti jūsų duomenų.
  • Naršydami internete lankykitės tik oficialiose ir patikimose svetainėse, ypač tai aktualu naudojantis viešu Wi-Fi tinklu ar perkant internetu.
  • Nenaudokite Wi-Fy ryšio, kuris nėra užšfiruotas su WPA2 ar aukštesniu protokolu – tai gali būti nesaugu, nes žemesnio protokolo ryšys yra lengvai pažeidžiamas kibernetinių nusikaltėlių. Baigę naršymo seansą būtinai atsijunkite nuo tinklo.
  • Niekada nediekite nežinomų programėlių iš nepatikimų šaltinių, kaip pramoginio turinio svetainių ar neoficialių programėlių parduotuvių.
  • Naudokite slaptažodžių tvarkyklę (password manager), kad jungtumėtės prie svetainių tik su itin sudėtingais slaptažodžiais, kuriuos būtų sunku nulaužti. Arba tiesiog kurkite sunkiai atspėjamus slaptažodžius, pasitelkdami skaičius, simbolius, didžiąsias ir mažąsias raides. Taip pat naudokite įrenginio ekrano užrakinimą slaptažodžiu ar kodu.
  • Nesinešiokite per daug įrenginių, jei tai nėra būtina – norėdami pasipuikuoti galite netekti visko, ką turite. Nepalikite brangių daiktų rūbinės spintelėje ar auditorijose bei klasėse net kelioms minutėms.
  • Nepaleiskite iš akių savo kuprinės/rankinės ir įrenginių, jei esate viešoje vietoje, kaip kavinėje, bare ar klube, taip pat bibliotekoje ar universiteto valgykloje. Patariama rinktis anti-vagies funkcionalumą turinčius apsaugos sprendimus, kurie leis nuotoliniu būdu užblokuoti prarastą įrenginį, taip pat ištrinti jame esančius duomenis.

Rašyti komentarą