Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Ar Jūsų informacija laikoma web’e saugi ? - Sprendimai verslui

Sigita
  • Paskelbta 2009-08-03
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Savo kailiu esu patyręs išdidumo ir atsargumo stoką. Visada atrodo ir tikiesi jog tau taip niekada neatsitiks. Čia kaip su sportu, arba nebūtinai su juo. Prisipažinkim, jog labai maža dalis iš mūsų esame apsidraute nuo nelaimingų atsitikimų? Visada tikimės/galvojame, jog niekada mums to draudimo ir neprireiks. O kai būna per vėlu? Išleidžiame tūkstančius litų operacijoms ir kai pasveikstame tik tada susimąstome, jog tai tikrai reikalinga paslauga.

Lygiai ta pati situacija yra ir su svetainių saugumu. Ar kas nors iš Jūsų yra girdėjęs apie “web defacement” ? Jeigu taip – Jums gerai, o jeigu ne – faktas blogai 🙂 bet turbūt daugelis girdėjo apie zalgiris.lt svetaine? Juokinga mums, graudu jiems. O ar girdėjote apie NATO svetainės nulaužimą? Nieko rimta nebuvo padaryta tiesiog buvo parašyta viena teksto eilutė: “Stop attacks u israel and usa ! you cursed nations ! one day muslims will clean the world from you !”

Nulaužtos svetainės neretai būna juokingos:

Šiuo atveju žala padaryta minimali, bet tarkim jūsų svetainė puikiai veikia ir pritraukia daug žmonių norinčių peržiūrėti jūsų katalogą, prekes, kitą informaciją. Nusprendėte pastoviems klientams sukurti sistemą, kurioje jie galėtų matyti jūsų prekių kainas – tikrai patogus dalykas. Deja vieną dieną piktavalis konkurentas užsakė nusikaltėlių paslaugas – pavogti jūsų duomenų bazę su kainomis. Pagal jas konkurentas gali nustatinėti savo kainas ir būti visada vienu žingsniu priekyje.
Kitas pavojus gresia jums jeigu užsiimate elektronine prekyba. Viskas veikia puikiai, pilna sinchronizacija su tiekėjo katalogu ir jūsų buhalterine sistema. Deja jeigu vidurinė grandis bus pažeista, viskas nueis perniek. Bus galima falsifikuoti užsakymus, nuskaityti konfidencialią kitų vartotojų informaciją, sugadinti užsakymų mechanizmą, pakeisti mokamų per e.parduotuvę pinigų gavėją.
Bendruoju atveju, sėkmingai nulaužus svetainę galima įvykdyti ataką prieš tą svetainę prižiūrintį personalą. T.y. pasinaudojus naršyklių, interpretatorių klaidomis, galima apkrėsti vidiniame įmonės tinkle esančius kompiuterius ir taip perimti visus įmonės konfidencialius duomenis.

Anekdotas: išsikvietė vyrukas meistra televizoriu sutaisyti. Atejo, apžiurėjo televizoriu, išsitraukė plaktuką iš įrankių dėžės ir trenkė į šoną. Televizorius pradėjo veikti. Žmogelis ir sako: -Tai kiek gi aš tau skoliongas už plaktuko bakstelėjimą? Meistras: -100Lt. Žmogelis: – už ką 100lt? Aš ir pats galėjau trenkti plaktuku per televizorių! Meistas: – už trenkimą plaktuku 5Lt, už žinojimą kur trenkti – 95Lt.

Moralas. Svarbu žinoti spragas ir gauti gerą rekomendaciją. Ir Štai ką mes galime Jums pasiūlyti. Užsisakykite NEMOKAMĄ svetainės įsilaužimo testą. Daugiau informacijos galite rasti čia: http://www.nodbaltic.lt/akcijos/

Rašyti komentarą