Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Ar "Apple" kompiuterių vartotojai išmoks kibernetinių nusikaltėlių saugumo pamokas? - Sprendimai verslui

Greta
  • Paskelbta 2012-06-05

Būtinybė saugotis nuo virtualioje erdvėje tykančių pavojų – šia tema pradėta kalbėti beveik tolygiai su interneto paplitimu ir kompiuterinio raštingumo ištakomis. Tačiau įvairios su virusais, kenkėjiškomis programomis ar įsilaužimais susijusios temos, pagal nutylėjimą, dažniausiai buvo taikomos „Microsoft“ programinę įrangą naudojantiems kompiuteriams. Visą tą laiką buvo priimtina manyti, jog „Apple“ programinei įrangai ši tema neaktuali – tokie kompiuteriai gerai apsaugoti. Situacija pradėjo keistis praėjusių metų pabaigoje – išpopuliarėjus „Mac“ kompiuteriams, jais susidomėjo programišiai. Iki šiol tik fragmentiškos atakos tapo vis dažnesnės, vis įvairesnės – saugumo ekspertų prognozėmis, ši tendencija tik stiprės.

 

„Ši tendencija nėra stebinanti – „Mac“ kompiuteriai iš prabangos prekės tapo kone tokie pat kasdieniški kaip veikiantys su „Microsoft“ operacine sistema. Visiems programišiams būdingas vienas bendras bruožas – jie domisi populiariomis, didelę rinkos dalį turinčiomis programomis, todėl buvo tik laiko  klausimas, kada savo dėmesį jie skirs „Apple“ kompiuterių vartotojams“, – sakė T. Parnarauskas, ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

Pasauliniai saugumo ekspertai spėja, jog kenkėjiška programa užkrėstas kas penktas „Apple“ kompiuteris, daugiau nei pusė milijono jų įtraukta į „botnet“ tinklus. T.Parnarausko teigimu, net jei ši statistika yra pervertinama, tai rimtas ženklas vartotojams pasirūpinti saugumu. O pirmas ir svarbiausias žingsnis jo link – antivirusinė programa.

Antivirusinė programa „Apple“ vartotojams gali atrodyti toks pat naujas reiškinys, kaip ir kenkėjiškos atakos, todėl renkantis tarp, atrodytų, panašių saugumo sprendimų, rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius kriterijus: proaktyvią apsaugą, patogų valdymą, patikimumą.

 

Patikima programa

Nesvarbu, ar antivirusine programa siekiama apsaugoti namų vartotojų ar įmonių kompiuterius, visų pirma ji turi būti patikima. Be įprastinių grėsmių aptikimo ir pašalinimo gebėjimų, patikima antivirusinė programa, vartotojui prisijungus prie interneto, turi automatiškai tikrinti, ar jau išleisti programos atnaujinimai. Taip pat svarbus automatinis siunčiamų bei gaunamų elektroninių laiškų skenavimas, nes virusai gali plisti ir elektroniniu paštu vartotojams apie tai net nežinant.

Be šių savybių, „Apple“ kompiuteriams skirta antivirusinė programa  „NOD32 Antivirus 4 Business Edition for Mac“ gali blokuoti nešiojamas laikmenas su galimybe taikyti išimtis nurodytiems duomenų tipams, leidžia nustatyti, kurie kompiuterio vartotojai gali keisti saugumo nustatymus.

 

Proaktyvi apsauga

Nauji virusai bei kenkėjiškos programos kuriamos labai sparčiai, gali paplisti akimirksniu, saugumo ekspertams nespėjus jos nustatyti ir ištirti. Todėl labai svarbu, kad antivirusinė programa gebėtų atpažinti ir pašalinti naują virusą, kitaip tariant, būtina, kad ji turėtų proaktyvią apsaugą. Patikima bus antivirusinė įranga, galinti analizuoti viską, kas patenka į vartotojo kompiuterį ir realiuoju laiku saugoti tiek nuo žinomų, tiek ir nuo nežinomų virusų, šnipinėjimo bei kitų kenkėjiškų programų.

„ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition for Mac“ turi skenavimo variklį „ThreatSense“, kuris automatiškai nustato ir išvalo kenkėjiškas programas – apsauga nuo grėsmių užtikrina, kad „Mac“ netaptų kenkėjų nešėju ir jų neplatintų įmonės tinkle.

 

Patogus ir paprastas valdymas

Antivirusinės programos uždavinys – aptikti ir pašalinti virusus taip, kad vartotojai galėtų netrukdomai dirbti savo darbą. Dažniausiai pasitaikantys antivirusinių programų trukdymai susiję su „išmetamais“ langais – pranešimais, lentelėmis. Tai blaško darbą, ilgainiui netgi erzina.

Patogiai valdoma antivirusinė programa visų pirma reiškia galimybę vartotojui pasirinkti tam tikrus programos nustatymus pagal savo poreikius – tai susiję ne tik su patogiu ataskaitų teikimu, bet ir tuo, ar kompiuteris skanuojamas pilnai, ar tik tam tikros programos. Beje, „ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition for Mac“ turi IT administratoriams patogią centralizuoto valdymo galimybę, leidžia planuoti programos veiksmus, pasirinkti, kada atnaujinti virusų aprašų bazę.

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET jau prieš kurį laiką atsigręžė į „Mac“ naudotojus ir išleido specialias antivirusines programas „ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition for Mac“, skirtą verslo klientams ir „ESET Cyber Security for Mac“ – namų vartotojams. Greitu laiku planuojama pristatyti ir naujas programas „ESET Cyber Security“ ir „ESET Cyber Security Pro“ – šiuo metu testuojamos šių programų BETA versijos.

Rašyti komentarą