Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

Android kenkėjas vagia milijonus Google paskyrų | Sprendimai verslui

Android kenkėjas vagia milijonus Google paskyrų
Giedrė
  • Paskelbta 2016-12-28
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Antivirusinių programų eScan kūrėjai perspėja, kad atrastas naujas kenkėjas, kuris atakuoja išskirtinai Android įrenginius ir vagia vartotojų prisijungimus prie Google paskyros. Kenkėjiška programa, simboliškai pavadinta Gooligan vardu, užkrečia beveik 74 proc. mobiliųjų įrenginių, veikiančių su Android 4.0 ir 5.0 operacinės sistemos versijomis.

Specialistų teigimu, šių atakų metu dažniausiai vagiami vartotojų el. paštai ir kiti autentifikaciją patvirtinantys duomenys, kurie padeda prisijungti prie pagrindinių duomenų, esančių Gmail, Google Photos, Google Docs bei kitų programų ir paslaugų.

Pasak Baltimax pardavimų vadovo Deivido Pelenio, šis kenkėjas signalizuoja kitą kibernetinių atakų lygį. „Šiuo metu yra aiškiai juntamas kibernetinių sukčių dėmesio sutelkimas į mobiliuosius įrenginius, kai atakų metu siekiama perimti jautrią vartotojo informaciją. Panašios atakos stebimos jau kurį laiką, tačiau tokio masto įvykiai kelią nerimą – tyrimas rodo, kad Gooligan atveju jau pavogta virš 1 milijono vartotojų Google paskyrų“.

Naujausias Eurostat tyrimas apie interneto vartojimą atskleidžia, kad Europos Sąjungoje beveik 8 iš 10-ies vartotojų internetu naudojasi mobiliajame įrenginyje. „Jis tampa neatskiriamas kasdienio gyvenimo atributas, kuriame dažnas tikriname el. paštą, planuojame veiklas, atliekame finansines operacijas – dėl to įsilaužėliams mobilusis įrenginys tampa vis patrauklesniu prieigos šaltiniu prie itin jautrios asmens informacijos“, – sako D. Pelenis.

Po išsamios analizės paaiškėjo, kad pirmasis Gooligan kodas pasirodė šių metų rugpjūčio mėn. ir nuo to laiko įsilaužia į daugiau nei 13 000 įrenginių kiekvieną dieną. Tyrimas atskleidžia, kad apie 57 proc. iš šių įrenginių yra Azijoje, o 9 proc. atvejų užfiksuoti Europoje.

Pasak tyrėjų, Android įrenginys yra užkrečiamas, kuomet yra atsiunčiama ir įdiegiama Gooligan kodu infekuota programėlė. Taip pat paspaudus ant virusuotos nuorodos, kuri lygiai taip pat gali apkrėsti Android įrenginį.

Apkrėtę įrenginį, sukčiai perima jo kontrolę, diegia apgaulingas finansines programėles iš Google Play parduotuvės ir jas įvertina už vartotojus. Pasak eScan antivirusinių programų kūrėjų, technologijų gigantai, tokie kaip Google ar kiti IT rinkos žaidėjai, turi įgyvendinti būtinus žingsnius, siekiant išvengti tokių Android įrenginių užkratų.

Jei jūsų įrenginys yra užkrėstas, eScan specialistai rekomenduoja atstatyti Android įrenginio gamyklinius parametrus. Svarbu išjungti įrenginį ir kreiptis į savo paslaugų tiekėją, kurio sertifikuotas technikas arba paslaugų aptarnavimo įmonės specialistas galėtų perkrauti (angl. Re-flash) įrenginį.

Daugiau informacijos apie eScan sprendimus: www.escan.lt

Rašyti komentarą