Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Komentarų nėra

8 patarimai, kaip apsaugoti savo verslą | Sprendimai verslui

8 patarimai, kaip apsaugoti savo verslą
Giedrė
  • Paskelbta 2015-10-06
  • https://www.sprendimaiverslui.lt

Visi žinome, jog saugaus elgesio kibernetinėje erdvėje darbuotojų apmokymas yra puiki idėja. Tai ne tik padeda apsaugoti tinklo vientisumą – apsišvietę ir sąmoningi vartotojai gali sukurti dar vieną saugumo lygmenį, pranešdami apie pastebėtą įtartiną veiklą.

Vis dėlto pagrindinė probema, su kuria susiduria daugelis įmonių, yra ši: kaip priversti vartotojus saugotis nuo galimų grėsmių? Kai kurios įmonės naudoja baimės taktiką, grasindamos papeikimais ar net atleidimu, jei bus pažeistas saugumo protokolas. IT komandų kaip vadovų elgesys gali atrodyti gera idėja, bet ji turi ryškų pašalinį efektą: pažeidimą įvykdę darbuotojai bijodami pasekmių gali apskritai jį nuslėpti.

Galima elgtis geriau. Tai reikalauja šiek tiek investicijų, tačiau vidinė saugumo kampanija, kurios dėka vartotojai mokomi ir drąsinami susipažinti su pagrindiniais IT saugumo elementais, padės apsaugoti jūsų įmonės tinklą. Be to, vartotojai įgaus žinių ir įgūdžių, kaip apsaugoti savo įrenginius namuose.

Turint tai omenyje, ESET specialistai aštuonis patarimus, kuriais galėtumėte pasidalinti su savo darbuotojais.

Saugumo patarimai

Saugumo sistemų pažeidimai visiškai nėra kažkas malonaus ir jų vengti patartinta bet kokia kaina. Jeigu saugumo priemonės saugos jūsų tinklą, tai jums reikės darbuotojų, kad jie sumažintų įsilaužimų riziką iki minimumo bei praneštų apie pastebėtą įtartiną veiklą. Peržvelkite šiuos patarimus, padėsiančius išvengti kibernetinių pavojų.

1)      Svarbią informaciją laikykite toliau nuo pašalinių akių. Kai savo biure turite lankytojų, pasistenkite laikyti svarbią informaciją toliau. Venkite palikti informaciją gulėti aplinkui, pavyzdžiui, ant jūsų stalo, susitikimų kambaryje, švietimo aparate ar spausdintuve.

2)      Užrakinite įrenginius. Savo mobilųjį telefoną, nešiojamus, planšetinius ar stacionarius kompiuterius nustatykite taip, kad jie automatiškai užsirakintų po dviejų minučių be veiklos. Tai padės juos apsaugoti nuo smalsių akių.

3)      Pagalvokite prieš dalinamiesi informacija telefonu. Venkite suteikti informaciją apie darbuotojus, įmonės finansus ar kitas jautrias detales telefonu. Stenkitės patvirtinti skambinančiojo tapatybę. Jeigu jaučiate, jog kažkas gali būti ne taip, iš karto praneškite savo vadovui ar IT komandai.

4)      Naudokitės slaptažodžių valdymo programa. Stiprūs unikalūs kiekvienam prisijungimui slaptažodžiai yra patys geriausi, tačiau, deja, neįmanomi įsiminti. Naudokitės slaptažodžių valdymo programa – tuomet jums tereikės įsiminti vieną pagrindinį slaptažodį. Nepamirškite, kad jis turi būti stiprus.

5)      Saugokitės įtartinų nuorodų. Įtarimą keliantys elektroniniai laiškai bei nuorodos neturėtų būti atidaromi ir peržiūrimi. Tiesiog ištrinkite juos. Tokių laiškų bei nuorodų atidarymas gali padėti įsilaužti į jūsų kompiuterį ir prišaukti bėdų.

6)      Prieš jungdami į tinklą asmeninius įrenginius, informuokite IT komandą. Į tokius įrenginius, kaip USB, muzikos grotuvus ar išmaniuosius telefonus galima įsilaužti vos tik prijungus juos prie tinklo. Prieš tai darydami pasitarkite su įmonės IT komanda ir sulaukite jų pritarimo.

7)      Nediekite nepatvirtintų programų į darbo įrenginius. Informuokite IT departamentą prieš diegdami bet kokias programas iš nepatvirtintų šaltinių. Kenkėjiškos proramos dažnai apsimeta legaliomis, pavyzdžiui, žaidimais, įrankiais ar netgi antivirusinėmis programomis.

8)      Venkite naudotis neapsaugotu tinklu. Keliaudami galie neatsispirti pagundai pasinaudoti nemokama vieša Wi-Fi prieiga. Problema ta, kad į šias prieigas nėra sunku įsilaužti. Prieš jungdamiesi pasitarkite su įmonės IT darbuotojais, kad jie galėtų suteikti jums virtualią privačią prieigą saugumui užtikrinti.

Rašyti komentarą